3. června 2012 12:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kdyby nebylo Johna a VV, tak policie Ratha nemá, míní Bárta

Vít Bárta v soudní síni | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vít Bárta v soudní síni | foto: ČTK

PRAHA Vazební stíhání středočeského exhejtmana a poslance Davida Ratha bylo možné jen díky reformám bývalého ministra vnitra a předsedy VV Radka Johna. Myslí si to alespoň Vít Bárta, který je sám nepravomocně odsouzený za korupci.

„Nebýt Radka Johna a Věcí veřejných, tak by David Rath ve vazbě nebyl,“ řekl v pořadu Partie nepravomocně odsouzený poslanec VV Vít Bárta. Policejní akce se podle něj povedla proto, že se vyšetřování před hejtmanem podařilo utajit do té doby, než si do Rudné přijel „pro sedmičku vína“.

A právě úniky policejních informací měl zarazit bývalý ministr vnitra a předseda bývalé nejmenší koaliční strany Radek John. Přitom právě když Bárta i John seděli v ministerských křeslech, kolovalo vládními kuloáry, že John na vnitru fakticky žádnou moc nemá a rozhoduje za něj právě Vít Bárta.

ČTĚTE TAKÉ:

Bárta má přitom s policejním vyšetřováním vlastní zkušenosti. V dubnu mu soud uložil osmnáctiměsíční trest s podmíněným odkladem na 2,5 roku.

Bárta se kvůli verdiktu vzdal místa předsedy poslaneckého klubu VV a pozastavil členství ve straně. To mu koncem května grémium opět obnovilo. Poslancem zůstal.

ČTĚTE TAKÉ:

Bývalý šéf poslanců a neformální lídr VV vinu odmítl s tím, že poslancům Jaroslavu Škárkovi a Kristýně Kočí peníze půjčil.

Předseda trestního senátu Jan Šott jeho tvrzení uvěřil. Podle něj je však i poskytování bezúročných půjček uplácením. Bárta se proti tomu odvolal.

mevMartin Nevyhoštěný

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.