Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nečas je na odpis, sKarty by měly pokračovat, říká Kalousek

Česko

  11:55aktualizováno  13:36
PRAHA - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se ohradil proti premiérově úmyslu zrušit projekt sKaret. Podle Kalouska by měl projekt pokračovat.

Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) foto: ČTK

Ministr Kalousek se po jednání premiéra Nečase s ministryní práce a sociálních věcí Ludmilou Müllerovou ohledně sporného projektu sKaret nechal slyšet, že se stanoviskem Petra Nečase nesouhlasí. Zatímco premiér chce sKarty co nejrychleji zrušit, Miroslav Kalousek projekt považuje za užitečný a měl by podle něj dále pokračovat. "Nejsem v křeči předsedy strany, který je na odpis," řekl ministr pro Lidové noviny.

Kalouskova slova se v ODS setkala se silným odporem. „Kdo je nebo není na odpis v ODS, o tom budou vždy rozhodovat delegáti a členové strany na jejích volebních kongresech. Nikoli členové jiných politických stran. Takového hodnocení situace v ODS odmítám,“ zlobil se místopředseda občanských demokratů Jiří Pospíšil. „Kdo je na odpis nebo ne, si na kongresech rozhodneme sami. Odmítám, aby nám členové jiných stran kádrovali naše představitele,“ dodal.

Sám Nečas se ke Kalouskově výroku nechce vyjadřovat. "Na přihlouplé impertinence nebudu reagovat," řekl Lidovým novinám. "Ohledně sKaret trvám na tom, co jsem řekl po setkání s paní ministryní Müllerovou," doplnil.

DÁLE ČTĚTE:

Dle premiéra je myšlenka sKaret dobrá a v budoucnu bude oprášena. Stopnutí sKaret nyní považuje za nejméně špatné řešení. Systém sociálních karet provozuje Česká spořitelna. Smlouvu má do roku 2024. Systém stál podle vyjádření generálního ředitele banky Pavla Kysilky 300 milionů. Premiér připustil, že pojišťovně vznikly náklady a jednalo by se o případném vyrovnání. Ministryně práce Müllerová zdědila projekt sKaret po bývalém ministrovi práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi (TOP 09).

Autor: