Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona 1 °C sněžení Předplatné LN
16. září 2010 20:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nečas vyjednával v Bruselu o 'energetické trafice' pro Topolánka

Mirek Topolánek a Petr Nečas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek a Petr Nečas. | foto: ČTK

BRUSEL Premiér Petr Nečas ve čtvrtek jednal v Bruselu s eurokomisařem pro energetiku Güntherem Oettingerem o kandidatuře bývalého ministerského předsedy Mirka Topolánka na post šéfa energetické agentury při Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Řekl to novinářům po skončení summitu EU.

"Já mohu potvrdit, že poté, co po vzájemné dohodě pan ministr (průmyslu a obchodu Martin) Kocourek 7. září na neformální radě ministrů odpovědných za energetiku oznámil tuto kandidaturu, tak že jedním z mnoha bodů, o kterých jsme dnes jednali s panem komisařem Oettingerem, byl i tento bod," uvedl.

Nečas již v minulosti, poté, co informaci o Topolánkově kandidatuře přinesl deník E15, řekl, že považuje za standardní, aby stát využíval služby svých bývalých premiérů. V současnosti ovšem není jasné, zda Topolánek bude jediným kandidátem evropské sedmadvacítky. "Diskutovali jsme i o možnosti případné procedury, kterým by Evropská unie případně nominovala svého jednotného kandidáta," doplnil premiér.

Jediným případným protikandidátem z EU je pro bývalého českého ministerského předsedu podle Lidových novin nizozemská ministryně hospodářství Marie van der Hovenová. Server Aktuálně.cz ovšem informoval, že pro Topolánka je kandidatura do OECD jen "plánem B" a ve skutečnosti usiluje o post ve vedení italského energetického gigantu Enel.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.