Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Kandidát do vlády Nekula musel zrušit schůzku s prezidentem kvůli covidu. Hledá se jiné řešení

Zdeněk Nekula pochází z Těšetic na Znojemsku, které jako starosta vede už třetí volební období. Členem lidovců je od roku 2007. Dříve pracoval v bankovním sektoru. foto: KDU-ČSL

Schůzka kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly s prezidentem Milošem Zemanem musela být odložena. Nekula měl totiž pozitivní antigenní test na covid-19 před setkáním v Lánech. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček iDNES.cz sdělil, že Zeman bude až do pátku kandidáty do vlády přijímat v prosklené kukani, i když mu ve středu končí covidová izolace.
  15:27

„Schůzka Zdeňka Nekuly s prezidentem republiky se dnes bohužel neuskuteční. Důvodem je pozitivní antigenní test na covid-19, který pan Nekula absolvoval před setkáním v Lánech. Pan Nekula je bezpříznakový a po dvou dávkách očkování. Momentálně hledáme náhradní řešení,“ oznámila KDU-ČSL na Twitteru v době, kdy už měla schůzka prezidenta s kandidátem na ministra zemědělství probíhat.

V úterý se tak prezident Miloš Zeman sešel pouze s kandidátem Pirátů na ministra zahraničí Janem Lipavský. Ten po jednání v Lánech odpovídal vyhýbavě na otázky novinářů, zda mu Zeman řekl, že ho nejmenuje.

„Jmenování probíhá na bázi premiér - prezident a tam si myslím, že je potřeba se o tom dál bavit,“ odvětil Lipavský na dotaz, zda mu prezident Miloš Zeman řekl, že s ním má výhrady. Zeman podle zdrojů Frekvence 1 doporučil Lipavskému, aby se vzdal kandidatury na post ministra zahraničí.

Jednání budou pokračovat do pátku za sklem

Prezident Miloš Zeman bude až do pátku přijímat všechny kandidáty do vlády za stejných podmínek, i když mu izolace oficiálně končí ve středu.

Za plexisklem tak přijme i ve čtvrtek kandidáta na ministra financí Zbyňka Stanjuru z ODS i kandidáta Pirátů na ministra pro legislativu Michala Šalomouna a také v pátek kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka. iDNES.cz to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Setkání s premiérem Petrem Fialou bude podle něj následovat v krátké době poté.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat