29. července 2017 14:37, aktualizováno  21:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Technoparty na Nymbursku se účastní tisíce lidí. Na výzvy policie nereagují

Účastník technoparty u Nymburku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Účastník technoparty u Nymburku. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Oseček (Nymbursko) Na nelegální technoparty k Osečku na Nymbursku se podle policie sjelo 5000 až 6000 lidí. V okolí zní hlasitá hudba. Policie už v poledne účastníky vyzvala, aby hudební produkci ukončili a prostor opustili, ti ale většinou zůstali i večer. Převážně mají místo opustit v neděli, přesný postup ještě policie řeší, řekla večer středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová.

Akce podle mluvčí zřejmě potrvá nejméně do neděle. Odehrává se na ploše o rozloze 8,5 hektaru, řekla Richterová. Na místě je podle ní asi 600 aut účastníků technoparty. Na louce je několik míst s reproduktorovými stěnami, které hlasitě hrají hudbu různých stylů. Místy leží opilí návštěvníci. Další technaři popíjejí alkohol, tančí a kouří marihuanu.

Další technaři popíjejí alkohol, tančí a kouří marihuanu.
Na místě je podle ní asi 600 aut účastníků technoparty.

Situaci sledují desítky policistů včetně zvláštních jednotek. Oblast policie uzavřela už od hlavní silnice vedoucí od dálnice D11 směrem na Kolín. Policie od této silnice směrem k louce, na které se technoparty koná, nikoho nepouští. Uzavřela navíc všechny přístupové cesty včetně lesních cest. Další lidé se ale na místo dostávají například přes lesní porost. Účastníky, kteří se místo rozhodli opustit, nechává projet a projít bez problémů.

Policie podle mluvčí účastníky technoparty ještě několikrát vyzve k ukončení akce. Tvrdší zásah zatím neplánuje. Akce nejspíš potrvá minimálně do neděle, protože na místě je mnoho lidí pod vlivem alkoholu a drog, kteří nemohou z místa odjet, řekla Richterová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz