Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Není potřeba být prudérní, říká Sobotka ke klipu se sexem v práci

Zprávy z EU

  6:00
PRAHA - Kampaň Mladých sociálních demokratů se sexuálním podtextem vzbudila značný rozruch. "Není potřeba být přehnaně prudérní. Je to recese," odmítá kritiky šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Hlavní sdělení předvolebního klipu zní: sex v práci je zábavný.

Bohuslav Sobotka. foto: MAFRA - Dan Materna

Za vznikem klipu stojí Mladí sociální demokraté, kteří se snaží neobvyklým způsobem oslovit především mladé lidi a chtějí je přilákat k volbám do Evropského parlamentu.

V klipu je vidět mladá blondýna, která se o pracovní pauze zvedne a za průhlednými dveřmi se se svým milencem začne oddávat sexu. Hlas v pozadí přitom polituje půl milionu nezaměstnaných, kteří si sex v práci dovolit nemohou.

VÍCE ZDE:

"Zatím mám převážně pozitivní ohlasy," řekl serveru Lidovky.cz předseda Mladých sociálních demokratů Lukáš Kaucký. "Nechceme klip dávat třeba jako reklamu do televize, ale jsme rádi, pokud se šíří virálně mezi mladými. A to se daří," dodal.

Anketa

Jak se vám líbil tento klip?

Velmi dobrý, má šanci oslovit mladé 574
Je vtipný, ale pro volby se nehodí 405
Trapný až sexistický 5072

Proti videu s neobvyklým obsahem nemá nic ani předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. "Beru video Mladých sociálních demokratů s nadhledem, není potřeba být přehnaně prudérní. Je to recese, která ale upozorňuje na mrazivě reálný problém vysoké nezaměstnanosti," uvedl Sobotka pro server Lidovky.cz.

Autor: