Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Pavel Jaroš se stane novým náměstkem na ministerstvu zahraničí. Další změny na úřadě se očekávají

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) foto:  Dan Materna, MAFRA

Blesková zpráva
Praha - Novým náměstkem na ministerstvu zahraničí bude Pavel Jaroš, uvedly Deník N a Seznam Zprávy. Úřad dočasně řídí Hamáček, čeká se na vyjádření Zaorálka.
  9:41

Jaroš na ministerstvu už jednou působil. Za éry Jana Kavana pracoval v Černínském paláci jako tajemník. Společně s Karlem Srbou, jenž funkci vykonával před ním, byl obžalován z předražených rekonstrukcí českých ambasád. Nedostatek důkazů ale oba aktéry skandální kauzy zprostil obvinění.

Ministerstvo zahraničí je ‚vykucháno‘, uvedl Zaorálek. Jde o danajský dar, říká o nabídce na přechod z kultury

Sociální demokrat, který platí za šedou eminenci ČSSD, byl také místostarostou Prahy 13, členem dozorčí rady Českých drah nebo ředitelem městského podniku 4-Energetická. K jeho jmenování se vyjádřil například politik a bývalý senátor Jiří Dienstbier.

„P. Jaroš má vazby na mafiánské prostředí. Na ministerstvo zahraničí přišel kdysi jako Šloufův muž. Poté byl jako muž kmotra Hrdličky poradcem náměstka primátora Prahy za ODS M. Richtera. V ČSSD je velrybářem uměle nabírajícím členy. Jeho jmenování náměstkem ministra zahraničí je fraška,“ uvedl na adresu nového náměstka.

Autor:

Mohlo by vás zajímat