Úterý 21. května 2024, svátek má Monika

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

O titul se po roce opět utká Kanada s Ruskem

BERN Obsazení závěrečného zápasu mistrovství světa se po roce nezměnilo. Stejně jako loni se o titul střetnou zítra večer ve finále hokejisté Kanady s obhájci prvenství z Ruska.

Kanada–Švédsko 3:1 Porážku čtvrtečního přemožitele českého týmu orámoval dvěma góly útočník Derek Roy. Švédové se proti Kanadě drželi do poloviny utkání, kdy inkasovali dvakrát během minuty. Snížení Erikssona už přišlo pozdě.

Branky a nahrávky: 7. Roy (St. Louis, Stamkos), 30. Horcoff (Fisher), 31. Roy (Heatley) - 47. Eriksson (Martensson). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kurmann (Švýc.) - Valach (SR), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 11 477. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:1.

Rusko–USA 3:2 Hlavním tahounem vítězného týmu byl kapitán Kovalčuk, který si připsal gól a asistenci. Po dvou vyrovnaných třetinách rozhodl v úvodu předposlední minuty šťastnou tečí útočník Gorovikov. Sbornou dělí krok od obhajoby, což se jí naposledy povedlo pod hlavičkou SSSR v letech 1989 a 1990. čtk Branky a nahrávky: 32. Kovalčuk (Zinovjev), 35. Frolov (Kovalčuk), 59. Gorovikov (Radulov, I. Nikulin) - 24. Brown, 39. Okposo (Hainsey, Liles). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Vinnerborg - Sabelström (oba Švéd.), Wirth (Švýc.). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 11 057. Třetiny: 0:0, 2:2, 1:0.