20. května 2017 18:52, aktualizováno  20:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

OBRAZEM: Rozlučka s ministerstvem i oslava výročí nadace. Babiš slavil na Čapím hnízdě

O hudební zábavu se postarala skupina Kryštof. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy O hudební zábavu se postarala skupina Kryštof. | foto:  Dan Materna, MAFRA

OLBRAMOVICE Na svou farmu Čapí hnízdo v Olbramovicích na Benešovsku pozval předseda hnutí ANO a odcházející ministr financí Andrej Babiš na tři tisíce lidí, mezi nimiž nechyběli ani zaměstnanci ministerstva financí. Již dříve plánovanou oslavu pátého výročí Nadace Agrofert totiž Babiš nakonec pojal i jako ,rozlučkový večírek’.

Oslava 5. výročí nadace byla naplánována již dříve předtím, než se začalo řešit Babišovo odvolání z čela ministerstva financí. Po vývoji událostí v posledních týdnech se ale odcházející ministr financí rozhodl, že akci využije i jako rozloučení se svými zaměstnanci. Pozvánku jim poslal emailem. „Vážení zaměstnanci, kdysi jsem vám slíbil, že vás pozvu na farmu Čapí hnízdo, pak vznikla ta pseudokauza kolem farmy, a tak jsem si to rozmyslel. Teď se situace změnila a jak víte končím,“ napsal v ní Babiš.

18.května 2017 v 22:29, příspěvek archivován: 20.května 2017 v 19:36

Zaměstnanci Minist.financí půjdou v sobotu na párty na Čapí hnízdo,hrát jim k tomu bude Kryštof.Možná tam bude i věrný obhájce AB Pilný https://t.co/E9GSRp9pfZ

Na oslavu v sobotu dorazilo kolem 1600 lidí, z ministerstva financí jich bylo zhruba 300. Jak avizoval Babiš v pozvánce, pro všechny bylo připraveno občerstvení, k poslechu zahrála kapela Kryštof.

Babiš na akci dorazil se čtyřhodinovým zpožděním. „Zdržel jsem se na leteckém dni v Čáslavi. Tahle akce je dlouhodobě naplánovaná a já jsem kdysi chtěl naše zaměstnance pozvat na farmu, pak vznikla ta pseudokauza, tak jsem si to rozmyslel. Teď mám padáka, tak jsem si řekl: Teď můžete přijít, nemám žádnou rozlučku,“ uvedl Babiš pro deník Blesk.

O hudební zábavu se postarala skupina Kryštof.
,Rozlučkový večírek’ odcházejícího ministra financí.

,Fakt vám to přijde v pořádku?’

Čapí hnízdo je dlouhodobě vyšetřováno kvůli padesátimilionové dotaci, které na jeho výstavbu získal holding Agrofert. Dotace byla určena pro malé a střední firmy, což holding Agrofert není. Výsledek vyšetřování měl být původně znám do konce března, nicméně vyšetřovatelé požádali o odklad této lhůty. Dotacemi se rovněž zabýval evropský Úřad pro boj proti podvodům (OLAF).

Právě kvůli tomu celou akci na Twitteru kritizoval 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Podle toho není v pořádku, že Babiš zve zaměstnance z ministerstva financí na místo, u kterého se šetří zneužití fondů EU.

20.května 2017 v 13:15, příspěvek archivován: 20.května 2017 v 19:32

Zaměstnanci resortu ministerstva financi na párty na Čapím hnízdě, u kterého se šetří zneužítí EU fondů, fakt vám to přijde v pořádku?

V čele resortu ministerstva financí by měl Babiše nahradit poslanec za ANO Ivan Pilný. Návrh na jeho jmenování v pátek odsouhlasil prezident Miloš Zeman. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka lze jmenování Pilného očekávat v průběhu příštího týdne.

kchKateřina Chramostová

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz