Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Brutální vražda otřásla Brnem. Policie obvinila zdrogovaného boxera, zatčení předcházela divoká honička

Česko

  15:58
Policie obvinila z loupeže a vraždy devětadvacetiletého muže, který v sobotu v Brně pod vlivem drog ujížděl policii v ukradeném džípu. Obviněný je zejména za ubití mladého muže před garáží v brněnské Slatině, které honičce předcházelo.

„Jihomoravští kriminalisté obvinili devětadvacetiletého muže ze zvlášť závažných zločinů vraždy a loupeže. Zodpovídat se bude i z přečinů výtržnictví, ublížení na zdraví, poškození cizí věci a neoprávněného užívání cizí věci. Stíhán je vazebně,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle informací MF DNES je obviněným boxer Alain B., syn afrického otce a české matky.

V sobotu podle obvinění nejprve ubil nářadím sedmadvacetiletého muže, který před garáží ve Slatině luxoval své auto. Poté v nedalekém autobazaru napadl pracovníka a v ukradeném džípu ujížděl policii až do Křenovic na Vyškovsku.

Kromě toho podle policistů v posledních hodinách před dopadením ukradl také motocykl.

Alain B. boxoval v těžké váze za brněnskou Kometu, z níž přešel do profesionálního ringu. Hrál také fotbal a futsal v nižších soutěžích, živil se mimo jiné jako vyhazovač.

Podle jeho známých šlo dříve o poměrně klidného a nekonfliktního muže, který však stejně jako jeho družka propadl pervitinu. V minulosti se účastnil některých akcí politického hnutí Slušní lidé, které však zdůraznilo, že nikdy nebyl jeho členem a od Alaina B. se distancovalo.

1. srpna 2021

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů
Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů

Pokud budete mít cestu do Chlumce nad Cidlinou nebo jen pojedete okolo, zastavte se s dětmi v zábavném rodinném Fajnparku, který se rozkládá v...

Mohlo by vás zajímat