Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Pro mě jsou Češi perfektní.‘ Britská velvyslankyně se rozloučila s Prahou vánočním videem

Česko

  18:27
PRAHA - Britská velvyslankyně v Praze Jan Thompson opustí v lednu svůj post. S úřadem se rozloučila netradičním vánočním přáním. Společně s kolegy natočila video na motivy dnes už kultovního romantického filmu Láska nebeská.

„Pro mě jsou Češi perfektní.“ foto: Twitter Britské ambasády v Praze

Ve videu britská velvyslankyně využila hned dva filmové motivy – vyznání pomocí vzkazů na papírových cedulích a spontánním tanečkem.

„Byly to úžasné čtyři roky…  Ale nechte mě vám říct… Protože jsou Vánoce a o Vánocích se říká pravda… Že pro mě jsou Češi perfektní. Veselé Vánoce,“ Stojí na papírech, které velvyslankyně střídá v rukou. Některé pasáže textu přímo odkazují na původní film. Koledu hrající na pozadí pak střídá taneční píseň „Jump“, na jejíž rytmus začne velvyslankyně kroutit boky. Během její následné roztancované promenády úřadem se k ní přidají kolegové.

V původním filmu je první scéna spojená s vyznáním nešťastné lásky (Keira Knightley a Andrew Lincoln). Druhá s premiérem (Hugh Grant), jehož při tancování v prostorech ministerstva nachytá personál.

Filmové premiéry: Vánoce jako nekončící komediální večírek nebo jako magická pohádka

Britská velvyslankyně v Praze Jan Thompson strávila v Česku čtyři roky a během té doby intenzivně se učila česky. Ve videu využila i své zkušenosti s herectvím, ve volném čase také leze po horách. Před vstupem do diplomatických služeb pracovala pro BBC. Pomáhala také obětem tsunami v Thajsku.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!