Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Odvolací soud zrušil podmínku pro sexuologa Weisse za nehodu, při níž zemřeli dva lidé

Česko

  16:47
TÁBOR - Případ dopravní nehody sexuologa Petra Weisse, při níž zahynuli dva lidé, se vrací k okresnímu soudu v Pelhřimově. Rozhodl o tom ve středu odvolací soud v Táboře. Pelhřimovský soud uložil loni na podzim Weissovi tříletý podmíněný trest a zákaz řízení na dva roky.

Sexuolog Petr Weiss. foto: Lidové noviny

Táborský soud verdikt zrušil s tím, že pelhřimovský soud musí doplnit dokazování a lépe zdůvodnit svoje závěry. Informoval o tom web Jihlavského deníku.

Sexuolog Weiss dostal za smrtelnou nehodu podmíněně 2,5 roku. Nesmí řídit

Nehoda se stala loni 16. září kolem 17:00 na Pelhřimovsku. Weiss jel ve voze Jaguar od Rynárce po silnici třetí třídy směrem k obci Houserovka. Při projíždění zatáčkou nezvládl řízení a pravými koly se dostal vpravo mimo silnici. Pak přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím osobním autem Ford Focus. Pětapadesátiletý řidič zemřel na místě, jeho pětadvacetiletá dcera cestující na zadním sedadle, která nebyla připoutaná bezpečnostním pásem, podlehla těžkému zranění o dva dny později v nemocnici. Těžce zraněna byla i devětačtyřicetiletá řidičova manželka na předním sedadle.

Obžaloba vinila Weisse ze způsobení smrti a těžké újmy na zdraví z nedbalosti, hrozilo mu až šestileté vězení. Weiss při zahájení soudního projednávání prohlásil, že pozůstalým nabídl okamžitě finanční výpomoc ve výši 250.000 korun, což prý rodina bez udání důvodu neakceptovala. Zmocněnec pozůstalých Jan Cholenský požadoval odškodné 20 milionů korun, jeho výši považoval za přiměřenou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!