Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Státní zástupce obžaloval sexuologa Weisse ze smrtelné nehody. Hrozí mu šest let vězení

Česko

  14:27
Pelhřimovský státní zástupce obžaloval sexuologa Petra Weisse, který měl loni způsobit smrtelnou dopravní nehodu. Weissovi za usmrcení dvou osob a těžké zranění třetí hrozí až šestileté vězení. Podle závěrů kriminalistů jel příliš rychle a dostatečně se nevěnoval řízení.

Sexuolog Petr Weiss. foto: Lidové noviny

„V souladu s návrhem policejního orgánu pro přečiny usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti byla u Okresního soudu v Pelhřimově na PhDr. Petra Weisse, Ph.D. podána obžaloba,“ sdělil serveru Lidovky.cz Karel Váňa, náměstek pelhřimovského okresního státního zástupce.

Policie navrhla obžalobu sexuologa Weisse. Za smrtelnou nehodu může dostat až 6 let

Pakliže soud uzná Weisse vinným, může skončit ve vězení až na šest let. Sexuolog případ do vyřčení verdiktu nechce komentovat. Ve stručnosti se k němu vyjádřil pouze v dubnu, kdy jej policisté obvinili.

„Je to obrovská tragédie, bohužel hlavně pro onu rodinu. Teď bylo trestní řízení zahájeno, uvidím, jaký bude mít konec a jak soud rozhodne,“ uvedl tehdy pro iDnes.cz.

Policie v červenci zveřejnila snímek z tragické nehody sexuologa Petra Weisse.

Weiss prý nepřizpůsobil rychlost a nevěnoval se řízení

Vyšetřování dopravní nehody trvalo téměř deset měsíců. Podle jihlavské policejní mluvčí Dany Čírtkové bylo neobvykle složité a časově náročné, neboť si vyžádalo vypracování několika znaleckých posudků jak z oboru dopravy, tak i zdravotnictví. Případ policisté uzavřeli a následně předali na okresní státní zastupitelství v Pelhřimově v polovině července, jak informoval server iDnes.cz.

Ze závěrů policie vyplývá, že sexuolog se dostatečně nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost jízdy. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vyjel pravými koly vpravo mimo komunikaci. Následně přejel do protisměru, kde došlo ke střetu,“ popsala událost policejní mluvčí Čírtková.

K tragické havárii došlo loni 16. září mezi obcemi Rynárec a Houserovka na Pelhřimovsku. Petr Weiss směřující od Rynárce se v zatáčce se svým vozem Jaguar XF střel s Fordem Focus, v němž v té době seděly tři osoby. Pětapadesátiletý řidič na místě zemřel, pětadvacetiletá spolujezdkyně sedící na zadním sedadle podlehla následkům nehody v nemocnici. Těžce zraněná byla rovněž devětačtyřicetiletá spolujezdkyně na předním sedadle.

Podle informací médií se jednalo o otce od rodiny a jeho dceru, těžké zranění měla utrpět manželka. Rodina bydlela v nedaleké obci. Weiss už dříve prohlásil, že se s pozůstalými písemně spojil a nabídl jim finanční pomoc. „Ne však odškodnění, protože trest o vině ještě nepadl, ale opravdu finanční pomoc,“ podotkl.

Mohlo by vás zajímat