2. srpna 2017 14:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Státní zástupce obžaloval sexuologa Weisse ze smrtelné nehody. Hrozí mu šest let vězení

Sexuolog Petr Weiss. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sexuolog Petr Weiss. | foto: Lidové noviny

Pelhřimovský státní zástupce obžaloval sexuologa Petra Weisse, který měl loni způsobit smrtelnou dopravní nehodu. Weissovi za usmrcení dvou osob a těžké zranění třetí hrozí až šestileté vězení. Podle závěrů kriminalistů jel příliš rychle a dostatečně se nevěnoval řízení.

„V souladu s návrhem policejního orgánu pro přečiny usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti byla u Okresního soudu v Pelhřimově na PhDr. Petra Weisse, Ph.D. podána obžaloba,“ sdělil serveru Lidovky.cz Karel Váňa, náměstek pelhřimovského okresního státního zástupce.

Pakliže soud uzná Weisse vinným, může skončit ve vězení až na šest let. Sexuolog případ do vyřčení verdiktu nechce komentovat. Ve stručnosti se k němu vyjádřil pouze v dubnu, kdy jej policisté obvinili.

„Je to obrovská tragédie, bohužel hlavně pro onu rodinu. Teď bylo trestní řízení zahájeno, uvidím, jaký bude mít konec a jak soud rozhodne,“ uvedl tehdy pro iDnes.cz.

Policie v červenci zveřejnila snímek z tragické nehody sexuologa Petra Weisse.

Policie v červenci zveřejnila snímek z tragické nehody sexuologa Petra Weisse.

Weiss prý nepřizpůsobil rychlost a nevěnoval se řízení

Vyšetřování dopravní nehody trvalo téměř deset měsíců. Podle jihlavské policejní mluvčí Dany Čírtkové bylo neobvykle složité a časově náročné, neboť si vyžádalo vypracování několika znaleckých posudků jak z oboru dopravy, tak i zdravotnictví. Případ policisté uzavřeli a následně předali na okresní státní zastupitelství v Pelhřimově v polovině července, jak informoval server iDnes.cz.

Ze závěrů policie vyplývá, že sexuolog se dostatečně nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost jízdy. „Při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vyjel pravými koly vpravo mimo komunikaci. Následně přejel do protisměru, kde došlo ke střetu,“ popsala událost policejní mluvčí Čírtková.

K tragické havárii došlo loni 16. září mezi obcemi Rynárec a Houserovka na Pelhřimovsku. Petr Weiss směřující od Rynárce se v zatáčce se svým vozem Jaguar XF střel s Fordem Focus, v němž v té době seděly tři osoby. Pětapadesátiletý řidič na místě zemřel, pětadvacetiletá spolujezdkyně sedící na zadním sedadle podlehla následkům nehody v nemocnici. Těžce zraněná byla rovněž devětačtyřicetiletá spolujezdkyně na předním sedadle.

Podle informací médií se jednalo o otce od rodiny a jeho dceru, těžké zranění měla utrpět manželka. Rodina bydlela v nedaleké obci. Weiss už dříve prohlásil, že se s pozůstalými písemně spojil a nabídl jim finanční pomoc. „Ne však odškodnění, protože trest o vině ještě nepadl, ale opravdu finanční pomoc,“ podotkl.

Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz