Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie navrhla obžalobu sexuologa Weisse. Za smrtelnou nehodu může dostat až 6 let

Česko

  12:00
PELHŘIMOV - Kriminalisté z Pelhřimova předali vyšetřovací spis nehody z loňského dubna státnímu zastupitelstvu a navrhli obžalobu. Petru Weissovi by v případě uznání viny hrozilo až šest let vězení. Weiss byl uznán za jednoznačného viníka nehody, při které dva lidé zemřeli a třetí osoba byla vážně zraněna.

Sexuolog Petr Weiss. foto: Lidové noviny

Policejní mluvčí Dana Čírtková k případu pro server iDnes.cz řekla, že ‚dvaašedesátiletý řidič čelí obvinění z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázaní viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až šesti let“

Vyšetřování případu trvalo deset měsíců, protože „bylo potřeba vypracovat několik znaleckých posudků z oboru dopravy a zdravotnictví,“ vysvětlila Čírtková. Nakonec kriminalisté dospěli k závěru, že za nehodu mohl Weiss. Ten nedával při řízení pozor, jel příliš vysokou rychlostí a ztratil nad autem kontrolu.

Nehodu způsobila Weissova nepozornost

Sexuolog Weiss podle médií boural na Pelhřimovsku. Dva lidé zemřeli

„Dostatečně se nevěnoval řízení vozidla a nepřizpůsobil rychlost jízdy. Při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vyjel pravými koly vpravo mimo komunikaci. Následně přejel do protisměru, kde došlo ke střetu,“ popsala nehodu policejní mluvčí.

Na místě zemřel řidič auta, zraněním později podlehla i žena, která seděla na zadním sedadle. Druhá spolujezdkyně byla vážně zraněna.

Weiss se k případu vyjadřoval jen velmi stručně s tím, že vyčká rozsudku soudu. Také nabídl rodině finanční pomoc. „Ne odškodnění, protože trest o vině ještě nepadl, ale opravdu finanční pomoc,“ zdůraznil.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!