24. října 2017 19:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Okamura to popletl. Nebyl jediným se zkušenostmi ze Sněmovny i Senátu, bylo jich 18

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura hovoří k... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura hovoří k... | foto: ČTK

PRAHA Poslanecké i senátorské zkušenosti má celkem 18 zákonodárců. Většina z nich je podle senátní statistiky členem jedné z komor parlamentu dosud. V úterý o tom informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová. Uvedla to v reakci vyjádření poslance a předsedy SPD Tomia Okamury (dříve Úsvit), že je od roku 2007 jediným zákonodárcem se zkušenostmi ze Sněmovny i Senátu.

Současnými poslanci a bývalými senátory kromě Okamury jsou Ivan Adamec a Veronika Vrecionová (oba ODS), Karel Schwarzenberg (TOP 09), Alena Gajdůšková (ČSSD), Stanislav Juránek (KDU-ČSL) a Jiří Hlavatý (ANO).

V Senátu jsou bývalí poslanci Jiří Dienstbier, Milada Emmerová, Karel Kratochvíle, Jan Látka, Radko Martínek a František Bublan (všichni za ČSSD), Jiří Carbol (KDU-ČSL) a Luděk Jeništa (za STAN). Bývalými členy obou komor jsou Petr Bratský (ODS), Zdeněk Škromach (ČSSD) a Karel Korytář (ČSSD), který byl senátorem v letech 1996 - 2002, poté poslancem v letech 2006 - 2008 a následně znovu senátorem v letech 2008 - 2014.

Mezi senátory patřili i někteří bývalí členové federálního parlamentu, například expremiér a někdejší šéf horní komory Petr Pithart (KDU-ČSL), Václav Benda (ODS) nebo někdejší federální ministr zahraničí Jiří Dienstbier (ČSSD).

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
STRATEGICKÝ NÁKUPČÍ S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč