Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Olesz se trefil, ale nejvíc zářil brankář

NEW YORK Prvním gólem v sezoně pomohl český útočník Rostislav Olesz v utkání NHL k vítězství hokejistů Floridy 3:1 na ledě Ottawy. Hlavní hvězdou zápasu však byl brankář Craig Anderson, náhradník Tomáše Vokouna, jenž si připsal 41 úspěšných zásahů. Základ úspěchu Panthers položili už na začátku první třetiny, kdy se v rozmezí 48 sekund trefili Olesz s Hortonem. Od druhé dvacetiminutovky už přebrala taktovku Ottawa, jež zasypala Andersona v prostřední a závěrečné třetině 38 střelami. „Chtěl jsem bojovat za kluky a ujistit je, že jim dám šanci vyhrát. V první třetině jsme získali náskok. Potom jsme se snažili vedení udržet,“ řekl americký brankář, kterého překonal pouze Daniel Alfredsson po přihrávce Filipa Kuby.

Gólové hody byly k vidění ve Filadelfii, kde domácí podlehli San Jose 6:7 po samostatných nájezdech a naopak stále čekají na první výhru.

Výsledky: Ottawa - Florida 1:3 (23. Afredsson (KUBA) - 5. OLESZ, 6. Horton, 32. Stillman), New Jersey - Dallas 5:0 (30. a 31. Madden, 2. Langenbrunner, 50. Parise, 51. Clarkson), Chicago - Edmonton 3:0 (3. Sharp, 19. Seabrook, 33. A. Johnson (HAVLÁT)), St. Louis - Detroit 3:4 (40. Tkachuk, 51. Boyes, 59. Oshie - 12. Zetterberg, 22. Holmström, 38. Lidström, 55. Franzén), Philadelphia - San Jose 6:7 po sam. náj., (24. a 42. Lupul, 1. J. Carter, 13. M. Richards, 18. Upshall, 59. Briere - 8. a rozh. náj. Pavelski, 16. a 41. Marleau, 9. Clowe, 20. Setoguchi, 33. Boyle).