17. září 2015 15:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidiče rozčílilo omezení kvůli zásahu záchranářů. Na jednoho najel a ujel

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PRAHA Neznámý řidič osobního auta ve čtvrtek najel v Praze 7 do jednoho ze záchranářů, kteří tam byli přivoláni k muži s poruchou srdečního rytmu, a zranil ho na noze. Policie případ zatím vyšetřuje jako dopravní nehodu. Oznámil to policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Na webu to uvedla i pražská záchranná služba, podle níž řidič najel na záchranáře úmyslně. Podle prvního zjištění policistů to ale bylo zřejmě nedopatřením či nepozorností.

Událost se stala kolem půl deváté ráno ve Strojnické ulici, průjezd na chvíli omezili záchranáři, když vyndávali bočními dveřmi sanitky potřebné pomůcky.

„To projíždějícího řidiče osobního vozu natolik rozčílilo, že najel vozem na jednoho ze záchranářů a následně ujel. Napadený záchranář musel pro bolest kolene přerušit službu a po vyšetření nastupuje do pracovní neschopnosti,“ uvedla záchranná služba na svém webu.

Policejní mluvčí k tomu uvedl, že podle prvotního zjištění ale o úmysl řidiče nešlo, bylo to spíše nedopatření nebo nepozornost. Samotného řidiče policie zatím ale nezjistila.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PROGRAMÁTOR C++

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč