10. září 2015 9:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž na Jičínsku srazil tři důchodkyně na kolech. Dvě zemřely

Cyklisté - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklisté - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

CHOMUTICE Tragická srážka osobního auta se třemi staršími cyklistkami ve středu odpoledne u Chomutic na Jičínsku má dvě oběti. Jedna z cyklistek zemřela na místě nehody, druhá těžce zraněná žena zemřela později v nemocnici. Třetí vážně zraněná žena skončila v hradecké fakultní nemocnici, sdělila mluvčí jičínské policie.

Osmapadesátiletý řidič Volkswagenu Polo jel ve směru od Ostroměře na Chomutice a ženy, kterým bylo kolem 70 let, srazil na přímém a přehledném úseku. Pravděpodobně jely proti němu. Alkohol u řidiče policie vyloučila dechovou zkouškou. Příčinu nehody a míru zavinění policie vyšetřuje.

Záchranáři na místo neštěstí vyslali dvě záchranářské posádky spolu s lékařem z Jičína, záchranáře z Hořic a lékařskou posádku ze základny v Novém Bydžově. K nehodě letěl i vrtulník. „Jedna z žen svým zraněním podlehla ještě před příjezdem zdravotníků, zdravotní stav dalších dvou si vyžádal urgentní péči všech zasahujících záchranářů,“ uvedl mluvčí záchranné služby Ivo Novák.

ČTK

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.