1. června 2015 8:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Neštěstí v lese u Koryčan: jeden cyklista zemřel, další dva se těžce zranili

Vrtulník záchranné služby - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vrtulník záchranné služby - ilustrační foto | foto: zzslk.cz

BRNO Cyklista zemřel v neděli večer na následky úrazu v lesním terénu u Koryčan na rozhraní Vyškovska, Hodonínska a Uherskohradišťska. Další dva muži na kolech se těžce zranili, informovala záchranná služba.

Mluvčí vyškovské policie Alice Musilová potvrdila jedno úmrtí, podrobnosti případu zatím odmítla komentovat.

„Průběh nehodového děje neznáme. U mrtvého je nařízená soudní pitva, kterou se snad zjistí bližší podrobnosti,“ uvedla mluvčí. Oba zranění jsou v nemocnici a k případu podle dostupných informací zatím nebyli schopni vypovídat. Lékaři zjistí, zda muži při neštěstí nebyli pod vlivem alkoholu.

„Vím pouze to, že se nehoda udála. Cyklostezky tady nemáme, ale hory jsou prošpikované lesními cestami, kam cyklisti často jezdí,“ sdělila pro Lidovky.cz starostka Hana Jamborová.

Neštěstí se stalo přibližně kolem 20:00. Na místě zasahovalo několik týmů záchranné služby včetně vrtulníku. Zranění dvou cyklistů jsou podle záchranné služby závažná. Jednoho vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice Brno, druhý skončil na urgentním příjmu v Kyjově.

„Muž byl převezen do naší nemocnice s velmi těžkým zraněním, jeho stav je v tuto chvíli stabilizovaný,“ konstatovala pro Lidovky.cz mluvčí brněnské nemocnice Anna Mrázková. 

„Cyklostezky tady nejsou, vetšinou se jezdí v kopcovitém terénu chřibských lesů,“ sdělil pro Lidovky.cz majitel tamější cyklo prodejny.  

POSLEDNÍ KVĚTNOVÝ VÍKEND BYL TRAGICKÝ

Poslední květnový víkend patřil na českých silnicích k nejtragičtějším v letošním roce. Při sobotních a nedělních dopravních nehodách zahynulo podle policejních statistik osm lidí, dalších 18 osob se těžce zranilo. Více obětí tento rok zaznamenali policisté pouze o první jarním víkendu 21. a 22. března, kdy přišlo o život deset lidí. O velikonočním víkendu 4. a 5. dubna si nehody vyžádaly také osm mrtvých.

Za celý květen podle dosavadních informací zahynulo 48 lidí, což je stejně jako za stejné období loňského roku a nejméně za květen od roku 1990. Za prvních pět měsíců letošního roku si dopravní nehody na silnicích vyžádaly dohromady 210 obětí, o deset více než v roce 2014. Hlavním důvodem je hlavně tragická bilance za únor, kdy na silnicích zahynulo o 14 lidí více než loni.

O život přišli o uplynulém víkendu mimo jiné tři motorkáři. Zemřel také chodec v pražské části Nedvězí, který podlehl zraněním po srážce s osobním autem. Dva lidé zemřeli v sobotu při nehodě u Znojma, další čtyři včetně dětí se zranili. Osobní automobil narazil ten samý den na okraji obce Bystřice pod Lopeníkem na Slovácku do dvou zaparkovaných vozidel. Řidič srážku nepřežil.

ČTK, Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.