5. června 2015 9:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V Hradci Králové se srazili dva cyklisté. Žena utrpěla těžké zranění

Cyklisté - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklisté - ilustrační foto | foto: Shutterstock

HRADEC KRÁLOVÉ Těžkým zraněním skončila ve čtvrtek vpodvečer srážka dvou cyklistů na cyklostezce v centru Hradce Králové. Devětatřicetiletá cyklistka při střetu utrpěla vážná poranění hlavy a v kritickém stavu skončila na traumacentru hradecké fakultní nemocnice.

Padesátiletý cyklista byl také zraněn, sdělil mluvčí zdravotnické záchranné služby Ivo Novák. V úterý skončili v nemocnici žena a dítě, kteří se při jízdě na kole v Hradci Králové srazily s jiným cyklistou.

Dvěma sraženým cyklistům v centru města poskytli první pomoc svědci nehody, kterým po telefonu radila operátorka záchranářů. „Naše posádky k nehodě dorazily za necelých pět minut od přijetí tísňové výzvy. Na místě nalezly zraněnou mladou ženu v hlubokém bezvědomí a bezprostředním ohrožení života,“ uvedl Novák. Ženu napojili na umělou plicní ventilaci. Muže po vyšetření a základním ošetření na místě nehody také převezli do nemocnice.

Další úterní srážka

Při úterní srážce sedmadvacetiletá cyklistka vezoucí dvouleté dítě pravděpodobně neukázněně vyjela z chodníku vlevo na stezku pro chodce a cyklisty. Zde se střetla s dosud neznámým cyklistou. „Oba upadli po střetu na zem a cyklista z místa nehody odjel. Cyklistka i dítě, které nemělo na hlavě cyklistickou helmu, skončily se zraněním v nemocnici,“ uvedla mluvčí policie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!