Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Oslava u Zemanovců: Hůlka zpíval, Šlouf radil a Bohdalová se smála

Miloš Zeman a Jiřina Bohdalová po vyhlášení výsledků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman a Jiřina Bohdalová po vyhlášení výsledků. | foto: MAFRA- Jan Zátorský

PRAHA Provoláváním hesel jako „Zeman na Hrad!“, „Miloš je nejlepší!“ a „Už je to tady!“ provázeli dnes sledování výsledků na volebním štábu Miloše Zemana jeho příznivci. Někteří z nich se, očividně notně posilněni alkoholem z místního občerstvení, zdravili známým socialistickým heslem Čest práci.

„Dovolte mi, abych v první řadě poděkoval všem občanům České republiky, kteří mi dali svůj hlas. A abych ocenil pana Karla Schwarzenberga a blahopřál mu k čestnému druhému místu,“ oznámil Zeman do ohlušujícího potlesku a skandování na tiskové konferenci po sečtení výsledků voleb. Na pódium s sebou přivedl dceru Kateřinu a herečku a svou podporovatelku Jiřinu Bohdalovou. Bez jejich účasti v kampani by prý nemohl vyhrát.

Podle Zemana volební účast ukazuje na to, že lidé projevili své aktivní občanství. „Slibuji, že jako prezident zvolený přímou volbou, se budu snažit být hlasem všech občanů,“ doplnil. Vystoupení před rozjařenými příznivci a novináři skončilo hromadným zpěvem české hymny. To si užil například i Daniel Hůlka, který Zemana v kampani také podporoval.

Souboj o Hrad jsme sledovali ON-LINE

Vítěz přímé volby pro druhé kolo zvolil za svůj štáb výrazně rozsáhlejší prostor než před 14 dny. Místo v malé restauraci pod svou kanceláří v Loretánské ulici uspořádal party v Top Hotelu Praha na pražském Chodově. Novinářům vyhradil celý kongresový sál.

Bývalý český premiér dorazil do hotelu krátce před 14 hodinou, s novináři však odmítl mluvit. Již tradičně ho doprovázela dcera Kateřina, manželka chyběla. Výsledky prý sledovala doma u televize.

Téměř ve stejnou chvíli jako Zeman se mezi novináři objevili třeba i senátor Vladimír Dryml, který před časem do SPOZ přešel od sociálních demokratů, a lobbista a bývalý Zemanův šéfporadce Miroslav Šlouf. Ten v současnosti vede pražskou stranickou buňku SPOZ.

Lobbista a bývalý Zemanův poradce Miroslav Šlouf dorazil odpoledne do volebního štábu prezidentského kandidáta Miloše Zemana

Lobbista a bývalý Zemanův poradce Miroslav Šlouf dorazil odpoledne do volebního štábu prezidentského kandidáta Miloše Zemana

„Nemám důvod se vyjadřovat. Jste mi úplně lhostejní,“ prohlásil bývalý komunistický aparátník Šlouf směrem k novinářům a dokumentaristům, když se ho ptali na jeho minulost.

Mezi novináři se během odpoledne proplétali také bývalý moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas či šéf odborů Bohumír Dufek. Zemana přišli přímo na místo podpořit třeba Felix Slováček, František Ringo Čech či režisér Filip Renč.
Dorazili ale i ministři někdejší Zemanovy vlády – Miroslav Grégr, Jan Kavan a Karel Březina.

Během čekání na výsledky se také strhla debata mezi Zemanovými podporovateli a dokumentaristy Filipem Remundou a Vítem Klusákem. Obě skupiny si mezi sebou vyjasňovaly názory na Zemanovu a Šloufovu minulost.

Pro novináře a podporovatele, kterých mělo být v hotelu až 400, připravil Zemanův tým bohaté občerstvení. Zabíjačkové hody z prvního kola vystřídal guláš nebo losos, z původní nabídky zůstaly kuřecí řízečky. Přibyly také sýrové a salámové mísy a hned několik druhů zákusků. Z nápojů se podávaly ochucené limonády, minerálka, ale i točené pivo a víno. Krátce po 16 hodině se na stolcích začaly objevovat lahve Becherovky. Číšníci připravili také malé placatky se slivovicí.

„Protože jsem také jen člověk, odjedu si na několik dní odpočinout na svou milovanou Vysočinu,“ nastínil Zeman svůj program pro nejbližší dny.

Lidé okolo Zemana

Lidé okolo Zemana

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!