Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Paroubkové vadí další karikaturista kvůli fotomontáži

Karikatura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karikatura | foto: aTeo

PRAHA Manželka předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petra má spadeno na karikaturisty, kteří si z ní utahují. Poté, co se rozhodla zažalovat časopis Reflex za karikatury z dílny kreslíře Štěpána Mareše, nyní zaútočila na grafika, který vystupuje pod přezdívkou aTeo, aby stáhl grafiky s její podobiznou ze svého webu, veřejně se omluvil a zdržel se podobných aktivit i do budoucna.

Grafik zveřejnil koláže s tváří Petry Paroubkové na svém webu. Paroubková je na nich zobrazena například jako hrdinka slavného filmu Quentina Tarantina Kill Bill. Místo herečky Umy Thurman je však na karikatuře právě manželka šéfa sociálních demokratů.

Přečtěte si o sporu Paroubkové vs. Reflex

Petra Paroubková se prostřednictvím své advokátky Ilony Kindlové obrátila na aTea, aby obrázky ze svého webu stáhnul. "Zatím nejde o žalobu, ale o výzvu ke stažení fotomontáží a veřejnou omluvu.

Obrázky jsem s ohledem na skutečnost, že paní Paroubková je v jiném stavu, vyřadil z galerie, žádosti o omluvu jsem však nevyhověl," řekl Lidovkám.cz aTeo, který tím považuje problém za vyřešený.

Petra Paroubková - karikatura

Mluvčí Paroubkové Michaela Škardová uvedla, že se manželka šéfa ČSSD snaží spory pokud možno řešit dohodou. "Vzhledem k tomu, že grafiky byly umístěny do archívu, neplánuje podat na aTea žalobu," řekla Lidovkám.cz mluvčí.

Karikatura - Pavel BémGrafik aTeo dělá karikatury všech osobností napříč politickým i nepolitickým spektrem. Zkarikoval tak například Pavla Béma, Mirka Topolánka, Davida Ratha nebo také slavného vězně Jiřího Kajínka. 

Pavel Bém, který je také terčem fotomontáží aTea, tvrdí, že mu karikatury nevadí. "Karikatura k politické roli patří. Musíme ji umět překousnout. Pravda, měla by mít své meze," sdělil Bém serveru Lidovky.cz.

Petra Paroubková - karikatura

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!