26. ledna 2010 17:13, aktualizováno  17:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pavle Béme, ODStup! vzkazuje Svoboda přes billboardy

Billboard Cyrila Svobody proti pražskému primátorovi Pavlu Bémovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Billboard Cyrila Svobody proti pražskému primátorovi Pavlu Bémovi. | foto: KDU-ČSL

PRAHA Duel Cyril Svoboda versus Pavel Bém pokračuje. Šéf lidovců zaplatil deset billboardů, ve kterých vyzývá pražského primátora Béma, aby odstoupil z funkce. 'Praha nepotřebuje tunel Bémovka' nebo 'Pavle Béme, ODStup! Prospěješ Praze I sobě' nyní zdobí Jižní spojku v Praze.

Společným jmenovatelem pro billboardy, které se objevily v sobotu, je projekt Opencard. Město za tento projekt zaplatilo zhruba tři čtvrtě miliardy, a příjmy z něho jsou nulové. Kartu už zkoumaly tři audity a všechny shodně řekly, že smlouva Prahy s firmou Haguess je nevýhodná.

Svoboda platil ze svého
"Jsou to billboardy pro Pražany. Je to vážně míněný apel, aby Pavel Bém prospěl sobě i Praze a odstoupil," okomentoval Cyril Svoboda počin, který zaplatil ze svého. Cenou se netají. "Stálo to 50 tisíc plus DPH," prozradil Svoboda.

Ozval se mu pražský primátor, aby náležitě 'poděkoval'? "Pavel Bém reaguje tak hystericky, že to nemá ani moc smysl komentovat," dodal Svoboda.

Redakce Lidovek.cz se Bém pokusila několikrát kontaktovat, ale bez úspěchu.

Ke střetu Cyrila Svobody s Pavlem Bémem došlo i v diskuzním pořadu České televize. Svoboda kritizoval hospodaření magistrátu hlavně v souvislosti s Opencard. Bém proto chtěl, aby se Svoboda stal členem vyšetřovací komise. Šéf lidovců to ale odmítl.

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky