16. prosince 2018 11:19, aktualizováno  13:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tragický víkend na silnici. Při nehodě u Domažlic zemřeli tři mladí lidé, další žena u Kozolup

Dopravní nehoda (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda (ilustrační foto) | foto: HZS Moravskoslezského kraje

Kout na Šumavě (Domažlicko) Tři mladí lidé zahynuli v sobotu kolem 23:00 po dopravní nehodě u Koutu na Šumavě na Domažlicku. V noci ze soboty na neděli zemřeli na silnicích v Plzeňském kraji čtyři lidé, další mladá žena později v noci u Kozolup na severním Plzeňsku. Dva lidé zemřeli v noci na dnešek i při dopravních nehodách v Jihomoravském kraji.

Na silnici první třídy I/22 z Domažlic do Klatov naboural řidič po smyku do stromu a skončil v potoce. Dva muži ve věku 21 a 25 let zemřeli na místě během resuscitace. Další muž a žena byli v kritickém stavu transportováni leteckou záchranou službou do Fakultní nemocnice v Plzni. „Muž, ročník narození 1996, přes veškerou snahu lékařů v nemocnici zemřel, 30letá žena bojuje o život,“ uvedla krajská mluvčí policie Iveta Kořínková.

Vozidlo jelo od města Kdyně na Domažlice. Řidič zřejmě nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, stavu a povaze vozovky. „Vůz Volkswagen Golf dostal smyk, vjel do protisměru a dále mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Následně byl odražen i s cestujícími do potoka, kde zůstal střechou pod vodou,“ uvedla mluvčí. Na místo nehody přiletěly dva armádní vrtulníky z Líní a Bechyně.

„Příčinu a další okolnosti tragické nehody policisté stále zjišťují. Doprava v místě byla zprvu řízena kyvadlově a poté byla zvolena objízdná trasa,“ uvedla mluvčí.

Auto sjelo do příkopu. Řidička byla na místě mrtvá

Druhá nehoda se stala dnes po 03:00 na silnici druhé třídy ve směru od obce Myslinka na Kozolupy. „Řidička, ročník 1992, projela levotočivou zatáčku a z dosud nezjištěných příčin sjela vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde s vozidlem narazila do náletových dřevin, od nichž byla vymrštěna a skončila na střeše,“ uvedla Kořínková. Vážným zraněním na místě podlehla. Bližší okolnosti a přesnou příčinu dopravní nehody ukáže nařízená soudní pitva, dodala.

Během noci na dnešek v Česku při nehodách zemřelo celkem šest lidí. Kromě čtyř v Plzeňském kraji jsou dvě oběti také v Jihomoravském kraji.

Další dvě oběti mají nehody v Jihomoravském kraji

První nehoda se stala po 03:30 mezi Veselím nad Moravou a Blatnicí pod Svatým Antonínkem, kde řidič narazil autem do stromu. „Pětatřicetiletý řidič osobního vozidla BMW z nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Po nárazu utrpěl zranění, kterým v sanitním voze podlehl,“ uvedla mluvčí jihomoravských policistů Kamila Haraštová k noční nehodě na Hodonínsku.

Po páté hodině ranní pak na dálnici D1 zemřel po střetu s nákladním autem řidič osobního vozu. Nehoda na dálnici D1 se stala nedaleko Domašova ve směru na Prahu. „Osmatřicetiletý řidič osobního vozu VW narazil zezadu do nákladního vozidla Mercedes s návěsem, které jelo před ním v pravém jízdním pruhu,“ popsala nehodu mluvčí. Hasiči museli řidiče osobního auta z vraku vyprostit, ten však už nejevil známky života. Na místo přijeli i záchranáři, řidiči osobního auta však už nemohli pomoci. „Posádky přijely na místo, ale zraněný utrpěl tak vážná zranění, že nebyla slučitelná se životem,“ uvedla mluvčí záchranářů Hedvika Kropáčková.

Noční nehoda na D1 způsobila škody za 1,5 milionu

Noční hromadná nehoda na 23. kilometru dálnice D1 způsobila škodu zhruba 1,5 milionu korun, nikdo se nezranil. Do dodávky převážející tři osobní auta narazil zezadu řidič jiného vozidla. Celkem se nehoda týkala sedmi řidičů, dálnice byla v obou směrech uzavřena asi tři hodiny.

„Ve směru na Brno převážela dodávka tři vozidla, jedno z nich na návěsu. Zezadu do ní narazilo vozidlo,“ popsal nehodu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Souprava se po nárazu rozpojila, návěs narazil do svodidel a převrátil se do protisměru, kde se střetl s dalšími třemi vozidly. Nehoda se stala po 22:00 a uzavřela dálnici v obou směrech. Provoz byl plně obnoven před 1:30.

ČTK