26. června 2019 14:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Po Pražském okruhu jel přívěs bez řidiče. Pak se srazil s vozidlem, od něhož se odpojil

Po Pražském okruhu jel přívěs bez řidiče. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po Pražském okruhu jel přívěs bez řidiče. | foto: Policie ČR

PRAHA Na Pražském okruhu zaregistrovali v sobotu policisté z barrandovského oddělení jedoucí obytný přívěs, který nebyl ani tažen, ani řízen. Pozoruhodná událost se vyřešila po několika vteřinách - přívěs se srazil s dodávkou, od níž se předtím odpojil.

Osamocený přívěs řadu řidičů rozhodil. „Policisté okamžitě vyrazili situaci řešit především okamžitým zpomalením a následně úplným zastavením provozu na této rychlostní komunikaci. Takové opatření nakonec ale nebylo potřeba,“ vysvětlil serveru Pražský deník policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Okolní řidiči zpomalovali a zapínali blinkry, aby varovali ostatní. „Přívěs si namířil z prostředního až do odstavného pruhu, kde se zastavil o vozidlo, od kterého se chvíli předtím samovolně odpojil. Celá situace pro všechny ostatní dopadla velice dobře,“ uvedl Hulan.

Při střetu se poškodila dodávka i přívěs. Policisté z oddělení dopravních nehod událost dle Hulana klasifikovali jako „malou“ nehodu a majiteli vozitel uložili blokovou pokutu.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!