Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po vzoru Čunka míří Řápková do vrcholné politiky

Česko

  13:31
ÚSTÍ NAD LABEM - Chomutovská primátorka Ivana Řápková, která se v posledních měsících zviditelnila především kvůli zabavování sociálních dávek neplatičům, udělala první krok na jí proklamované cestě do parlamentu. Pomyslně tak následuje cestu bývalého předsedy KDU-ČSL Jiřího Čunka do vrcholné politiky.

Primátorka města Chomutova Ivana Řápková foto: Stanislav ZbyněkČTK

Účastníci oblastního sněmu ODS ji totiž v pondělí nominovali jako lídra své kandidátky pro nadcházející regionální sněm Ústeckého kraje, který se bude konat na sklonku měsíce. Řápkovou do čela "okresní" kandidátky poslali místní organizace v Chomutově, Vejprtech, Jirkově, Kadani a Klášterci.

"Ta důvěra mě těší. Uvědomuji si odpovědnost. Konečné rozhodnutí o tom, zda bude někde na předních místech krajské kandidátky se ale odehraje až 29. června. doufám, že uspěji i tam," řekla LN Řápková.

O tom, že má Řápková rázně vykročeno do parlamentu, svědčí i fakt, že zmíněná oblastní organizace patří mezi největší v kraji. Dá se proto předpokládat, že přinejmenším delegáti z této oblasti podpoří Řápkovou i v dalším kole.

V minulosti se přitom objevily informace o tom, že Řápková nemá tak jednolitou podporu, jak by se mohlo zdát, ani v samotném Chomutově. Někteří tamní členové ODS její tvrdá vyjádření na adresu neplatičů, z nichž je většina Romů, ostře kritizovali.

Výsledek hlasování byl ale nakonec jednoznačný. "Podpora místních organizací, které mě nominovali je obrovská. Uvědomuji si ale, že není stoprocentní, ani nemůže být. Je dobře, že uvnitř ODS mají různí lidé různé názory," odpověděla na dotaz Řápková.

Zatímco ODS nasadí v nadcházejících sněmovních volbách na severu Čech jako tahák pro voliče pravděpodobně právě Řápkovou, sociální demokraté sázejí na známé televizní tváře. Na Teplicku si za svojí oblastní jedničku na kandidátku pro další kolo voleb v Ústeckém kraji dali do čela herečku Kateřinu Brožovou. Jako dvojka na teplické kandidátní listině bude Jiří Šlégr, hokejista a přítel předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat