29. prosince 2017 11:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Počasí na přelomu roku: teploměry ukážou až 11 stupňů, obloha bude zatažená

Sníh, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sníh, ilustrační foto | foto: Lidové noviny

PRAHA Poslední dny roku 2017 a první dny roku 2018 budou ve znamení převážně zatažené oblohy, deštivých a sněhových přeháněk. Největší výkyv přijde v neděli, kdy můžeme přes den naměřit až 11 stupňů Celsia. V pondělí přes naše území přejde další studená fronta, která slibuje mírné ochlazení.

V pátek bude oblačno, ojediněle se objeví sněhové přeháňky, postupně se vyjasní až na polojasno. Zpočátku na východě Moravy a Slezska zataženo s vydatnějším sněžením. Řidiči by si měli dávat pozor na náledí. Večer v Čechách přibyde oblačnosti a později na západě Čech místy zaznamenáme sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. 

Sobota bude zatažená až oblačná. Od západu se místy přidá sněžení. Odpoledne a večer od západu přibude déšť, na severu a východě srážky sněhové nebo smíšené, ojediněle srážky i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, na východě místy kolem -9 °C, k ránu v Čechách oteplování. Nejvyšší denní teploty -1 až +4 °C, v Čechách večer kolem 6 °C. 

V neděli očekáváme oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku na severu a východě nad 800 m srážky sněhové nebo smíšené. Během odpoledne ubývání srážek a ojediněle i polojasno. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na východě zpočátku kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C na východě kolem 5 °C. 

Pondělí bude taktéž oblačné, místy se objeví déšť nebo přeháňky, od západu postupně v Čechách nad 800 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na východě kolem 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. 

Předpověď na úterý slibuje oblačno až zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 800 m, postupně nad 600 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. 

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz