21. prosince 2017 14:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podle soudu odmítnutá senátní kandidátka Holovská do voleb může

Terezie Holovská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Terezie Holovská | foto: Richard Cortés, Lidové noviny

Terezie Holovská bude dodatečně zaregistrována do doplňovacích senátních voleb na Trutnovsku, vyplývá ze soudního rozhodnutí. Krajský soud v Hradci Králové vyhověl nezávislé kandidátce Holovské, která se domáhala toho, aby Městský úřad v Trutnově její přihlášku zaregistroval. Do senátních voleb se přihlásilo devět kandidátů, jen Holovské kandidátku úřad odmítl zaregistrovat.

„Senát Krajského soudu v Hradci Králové dnes rozhodl o volební stížnosti v řízení o návrhu na ochranu proti odmítnutí přihlášky k registraci týkající se doplňovacích voleb do Senátu ve volebním obvodu č. 39. Soud uložil Městskému úřadu Trutnov povinnost registrovat přihlášku navrhovatelky k registraci pro doplňovací volby do Senátu,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí soudu Jan Kulhánek. Rozhodnutí je pravomocné, kasační stížnost ve věcech volebních není přípustná.

Přihláška Holovské nesplnila náležitosti nutné k registraci, tvrdil městský úřad. Problém byl podle úřadu v petici, v níž většina z 1133 podpisů nesplňovala zákonné náležitosti, například u podpisů chyběla úplná adresa trvalého pobytu petenta. Holovské bylo započítáno 622 podpisů, nutných bylo nejméně 1000. Holovská v podání k soudu tvrdila, že její petice je v pořádku.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz