27. července 2017 15:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Police vyloučila v pátrání po Míše všechny verze až na jednu. Že ji zavraždil otčím

Policie žádá o pomoc při hledání dívky z Ústí nad Labem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie žádá o pomoc při hledání dívky z Ústí nad Labem. | foto: Jan Horák, Lidovky.cz

PRAHA Policie po třináctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem vyhlásila pátrání 11. ledna, kdy nedorazila do školy. Po více než půl roce vyšetřování se kriminalisté z původních tří verzí soustředili už jen na jednu. Dívka s největší pravděpodobností už není naživu. „Tělo se nachází ukryté na trase Plzeň – Ústí nad Labem,“ stojí podle serveru iRozhlas.cz v policejním spisu.

Jedna z počátečních vyšetřovacích verzí počítala s tím, že třináctiletá Michaela Patricie Muzikářová odešla na začátku ledna tohoto roku z domova dobrovolně. Této variantě ovšem mnoho nenahrává a podle informací serveru iRozhlas.cz ji policie odložila.

Jedinou platnou policejní verzí v tuto chvíli tedy je, že na zmizení Míši měl podíl někdo jiný. Tedy pravděpodobně Otakar S., muž, který byl poslední tři roky partnerem matky zmizelé dívky Evy a který na konci ledna spáchal sebevraždu. Za oběma do bytu v jednom z domů v ústecké čtvrti Klíše nicméně ještě před smrtí pravidelně dojížděl. Hlavně na víkendy, jak již dříve popsal server Lidovky.cz, od bytu měl klíče.

„Nejpravděpodobnější verzí se jeví ta, že pachatelem únosu je Otakar S. Pohřešovaná s ním odešla dobrovolně, buď pod nějakou legendou, nebo protože spolu byli domluvení a během únosu došlo k nešťastné události, která vedla k její smrti (například hádka, předávkování léky),“ stojí podle serveru iRozhlas.cz v policejním dokumentu. „Těla se zbavil do prvního výslechu, tedy do 12. ledna 3.15 hodin,“ píše se v v něm dále.

Otakar S. spáchal sebevraždu na konci ledna.
Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila...

Profil Otakara S. sestavený vyšetřovateli navíc hovoří o problematické minulosti muže. Podezřelý totiž nakupoval na internetu hypnotika. A s nimi v minulosti omámil hned několik žen.

„Uspával je lékem Hypnogen a poté na nich vykonával sexuální praktiky, které odmítaly – ženy o tom nevěděly, ve výsleších uvádějí, že si vzpomínají na okamžiky, kdy se probudily malátné s nepříjemnými pocity v intimních partiích,“ stojí v dokumentu vyšetřovatelů s tím, že prověřují další jeho sexuální ataky.

I v souvislosti s případem pohřešované dívky proti Otakarovi S. svědčí několik nepříjemných záležitostí. Policisté navíc při domovních prohlídkách získali hned několik hmatatelných stop svědčících proti Otakaru S. V kufru jeho Mazdy 626 objevili kružítko a nůžky. Biologické stopy se našly i na prostěradle či mezi čistým prádlem dívky. „Zkoumáním bylo zjištěno, že se jedná o sperma Otakara S.“

Ještě na začátku července fotografie pohřešované dívky visely v ústeckých trolejbusech i autobusech. Policie tím žádala veřejnost o pomoc při jejím hledání. Podle mluvčího ústeckého dopravního podniku Luboše Heřmana podle nejnovějších zpráv však podobizny dívky přestali vyvěšovat zhruba před dvěma týdny. Policejní prezidium si už dokonce nechalo předložit vyhodnocení případu, který se stal jednou z nejsledovanějších kriminálních kauzou poslední doby na domácí scéně.

„V tuto chvíli nemáme žádné nové informace, které bychom mohli veřejnosti sdělit,“ uvedla stručně mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová. „Věc se nachází ve stadiu prověřování, proto informace podávány nebudou,“ sdělila k věci potom dozorující státní zástupkyně Zdeňka Krausová.

Na případu momentálně pracuje už jen zúžený vyšetřovací tým. Podle informací serveru iRozhlas.cz pátrací akce úplně neustaly. Policejní týmy prohledávají už jen místa, k nimž měl Otakar S. vztah.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz