5. listopadu 2018 14:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pokračování ve vyšetřování. Policie zveřejnila podobu rozřezané ženy, jejíž ostatky se našly v Praze

Policisté spolu s odborníky sestavili identikit, tedy podobu zavražděné ženy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté spolu s odborníky sestavili identikit, tedy podobu zavražděné ženy. | foto: Policie.cz

Praha Policisté spolu s odborníky sestavili identikit, tedy podobu zavražděné ženy, jejíž ostatky se našly v letech 2011 až 2013 na několika místech v Praze a jejíž totožnost stále zjišťují. Zjistili však, že žena se narodila a téměř celý život strávila v oblasti severozápadní Ukrajiny a jihovýchodního Polska, konkrétně v lokalitě Lvova a okolí až po polský Rzeszów. V Praze žila půl roku před svou smrtí. V pondělí to sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policie případ vyšetřuje od prosince 2011, kdy se v Kunratickém potoce našly ruce a posléze v lesoparku na Krejcárku i torzo ženského těla. Koncem ledna 2012 pak bezdomovci objevili v Karlíně ženskou hlavu. Posledním nálezem byly nohy, které se našly v dubnu 2013 ve sklípku bývalé zahradní chatky v Hloubětíně.

Policisté již dřív uvedli, že zavražděné ženě bylo 40 až 45 let a byla zhruba 175 centimetrů vysoké štíhlé postavy, měla světlé či plavé vlasy a na levém rameni poblíž klíční kosti měla mateřské znaménko. Podle lékařů zemřela nejpozději 5. prosince 2011, tedy den před prvním nálezem částí jejího těla.

Jeden z identikitů zavražděné - barevné provedení
Žena téměř celý život strávila v oblasti severozápadní Ukrajiny a...

Téměř stoprocentní identikit

Vzhledem k dalším krokům k objasnění případu a zjištění totožnosti zemřelé policisté zadali další znalecké expertizy. Pro zkoumání byla podle Hulana v tomto případě stěžejní sklovina zubů zavražděné. S policisty spolupracoval i odborník na 3D modely, díky kterému získali reálnou podobu zavražděné a její téměř stoprocentní identikit, doplnil mluvčí.

Lidé, kteří ženu na zveřejněném identikitu či modelu poznají, znají její totožnost nebo místo jejího posledního pobytu, se mají policistům přihlásit na lince 158.

ČTK

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.