5. července 2019 17:31, aktualizováno  19:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pole u Loun zachvátil velký požár. S hašením pomáhal i vrtulník

Haiči likvidují velký požár pole u Loun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Haiči likvidují velký požár pole u Loun. | foto: Radek Tomsa/idnes.cz

Louny Hasiči na Lounsku v pátek odpoledne likvidovali přes čtyři hodiny velký požár pole. Požár zasáhl území mezi obcemi Lipenec a Zeměchy a šířil se ve směru na Malnice. Hořelo na ploše dva krát jeden kilometr, sdělil operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji.

Požár byl hasičům nahlášen před 15:00, jeho rychlému rozšíření napomohl silný vítr. „Jde o posečenou pšenici, kdy na místě zůstaly stvoly, které byly připravené na balíkování, a díky tomu se to začalo rychle šířit,“ uvedl operační důstojník. Zásah trval zhruba do 19:30, hasiči měli na místě 16 jednotek s 21 vozy. S hašením pomáhal i vrtulník.

Zhruba ve stejné době podle něj začali hasit i požár travního porostu v Žatci, hořelo na ploše 100 krát 200 metrů. Tento požár se hasičům podařilo uhasit za několik desítek minut.

V celé republice ode pátku až do odvolání platí kvůli pokračujícímu suchu výstraha meteorologů na nebezpečí vzniku požárů. Lidé nemají rozdělávat oheň v přírodě, vypalovat trávu, odhazovat cigaretové nedopalky na zem, používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Měli by také dbát na úsporné hospodaření s vodou.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.