Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policista Kadlec při divoké jízdě na Vinohradech naboural přes 50 aut. Těsně míjel chodce

Česko

  18:29aktualizováno  20:52
PRAHA - UVNITŘ VIDEO Na pražských Vinohradech se v úterý odehrála scéna jako z amerického filmu. Při zběsilé jízdě tam totiž řidič naboural desítky aut, vjížděl na chodníky a ohrozil několik chodců. Šoféra už policisté zadrželi, v krvi měl 1,04 promile. Podle dvou zdrojů serveru Lidovky.cz jde o bývalého učitele z Policejní akademie a důstojníka Karla Kadlece, který už dříve měl problémy kvůli havárii v opilosti.

Dopravní policisté na pražských Vinohradech řeší následky zběsilé jízdy řidiče terénního vozu. foto:  František Vlček, MAFRA

„Mohu potvrdit, že k této události skutečně došlo. Policisté se nyní snaží kontaktovat řidiče nabouraných aut,“ řekla serveru Lidovky.cz Andrea Zoulová z pražské policie.

Karel Kadlec, vysokoškolský profesor policejní akademie opět boural, tentokráte naboural přes 30 vozu na Vinohradech.

Fotka zveřejněná uživatelem Redakce Tisen (@tisen.tv),

„Dechovou zkoušku zadržený muž na místě odmítl. Podrobil se jí ale ve zdravotnickém zařízení a nadýchal 1,04 promile,“ doplnila. Nehoda se obešla bez zranění. Podle Zoulové si případ v nejbližší době pravděpodobně převezme Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Div, že někoho nezabil, některá auta vzal tak, že je napasoval až na chodník - až ke zdi domu,“ doplnil reportér serveru Lidovky.cz, který je na místě. Do aut navíc najížděl opakovaně.

Informaci jako první přinesl server Tíseň.tv. Nabouraná auta jsou v Šumavské ulici v úseku dlouhém několik set metrů. Pak řidič ještě odbočil do Máchovy ulice, kde ho policisté zatkli.

Nabouraná auta v pražské Šumavské ulici.
Dopravní policisté na pražských Vinohradech řeší následky zběsilé jízdy řidiče...

„Procházela tady paní s kočárkem a ten muž ji minul opravdu o kousíček,“ popsala redaktorka LN Barbora Cihelková, která je na místě. Podle policie řidič naboural zhruba 40 aut.

Karel Kadlec měl s řízením pod vlivem alkoholu problémy už v minulosti. Po nehodě v březnu 2015 mu totiž policisté naměřili 1,45 promile v dechu. Odběr krve a moči ale Kadlec odmítl. V lednu ho pak soud nepravomocně zprostil obžaloby, nespáchal prý trestný čin, ale jen přestupek. Odvolací soud ale následně vyhověl odvolání státního zástupce a případ bude znovu řešit obvodní soud.

Autor: