Úterý 9. března 2021svátek má Františka 3 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jiné restaurace policie v Teplicích kontrolovala, o zakázané oslavě v hotelu ale prý nevěděla

Covidu navzdory - Petr Benda uspořádal oslavu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Covidu navzdory - Petr Benda uspořádal oslavu. | foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Teplice Tepličtí městští strážníci ani policisté nevěděli o sobotní zakázané oslavě v hotelu Prince de Ligne, řekl ředitel městské policie a policejní mluvčí. Porušením nařízení vlády se zabývají policisté, věc předají správnímu orgánu. Teplický magistrát zatím případ neobdržel.

V sobotu policie kontrolovala mimo jiné i v Teplicích restaurace otevřené v rozporu s nařízením vlády. Vládní nařízení porušovala také akce v hotelu. Strážníci dají policii k dispozici kamerové záznamy z náměstí, kde hotel stojí.

Hotel za denního světla.
Covidu navzdory - Petr Benda uspořádal oslavu.

„Policie ČR si vyžádala záznamy z kamery, která je na náměstí, kde stojí hotel. To dostanou a sami si to vyhodnotí,“ řekl ředitel strážníků Michal Chrdle. „Žádné oznámení jsme nedostali,“ uvedl dále s tím, že v případě porušování vládních nařízení strážníci vyjíždějí na místo vesměs právě v důsledku oznámení, které dostanou.

Policie v pondělí uvedla, že na základě informací zveřejněných v médiích věc prověřuje. „V případě, že se potvrdí, že došlo k porušení vládního nařízení, budeme věc následně předávat k dořešení správnímu orgánu,“ řekla v pondělí mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

„Bližší informace už k případu dávat nebudeme,“ uvedla v úterý s tím, že policie o akci nevěděla. „Neměli jsme žádný podnět,“ uvedla. Tajemník teplického magistrátu Marek Fujdiak řekl, že úřad zatím v této souvislosti věc k dořešení nedostal.

Policisté v sobotu kontrolovali restaurace v celém kraji v souvislosti s naplánovanou akcí iniciativy Chcípl PES, která protestuje proti vládním nařízením jako proti likvidačním. Mluvčí policie Jana Slámová konstatovala, že  policisté zkontrolovali 750 zařízení a sedm podnětů předali správním orgánům.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!