Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Dálkový autobus měl brzdy na odpis, cestující si museli sehnat vlastní odvoz

Policisté vystavili řidiči autobusu stopku, cestující si museli v Jaroslavi poradit sami. foto: Policie ČR

Tři cestující v dálkovém autobusu si museli minulý týden shánět vlastní odvoz z Jaroslavi na Orlickoústecku. Právě tam zastavila policejní hlídka autobus, v němž cestovali, a dál mu už jet nedovolila. Brzdy byly podle policie ve stavu, kdy nebylo možné pokračovat dál. Autobus neměl ani platnou technickou kontrolu.
  10:21

Policisté zastavili autobus, který se jim nepozdával v úterý dopoledne na silnici I/35. Podle nich byl jeho technický stav už na první pohled pochybný.

„Provedenou lustrací vozidla se policisté dozvěděli, že autobus nemá platnou technickou prohlídku od konce července letošního roku. Navíc měl závady na brzdách typu „C“, které jsou natolik závažné, že by mohly ohrozit bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ řekla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Policisté na místě u jednatřicetiletého řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Další jízdu s autobusem mu zakázali.

Tři cestující dálkové linky Brno – Hradec Králové museli dále pokračovat přivolanou taxi službou, nebo po vlastní ose.

„Policisté událost zadokumentovali a v uplynulých dnech oznámili jak řidiče, tak provozovatele autobusové dopravy. Řidiči u správního orgánu hrozí pokuta až 10 tisíc korun a až jeden rok zákaz činnosti. Provozovateli ve správním řízení hrozí pokuta 50 tisíc korun,“ uzavřela Kopecká.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!