Středa 15. července 2020svátek má Jindřich 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hledaný čtyřměsíční kojenec z Mělnicka je mrtvý. Policisté nalezli jeho tělo

Policisté v člunu na Labi mezi mělnickým zámkem (v pozadí) a Hořínem pátrali po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté v člunu na Labi mezi mělnickým zámkem (v pozadí) a Hořínem pátrali po... | foto: ČTK

Mělník Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla ČTK policejní mluvčí Eva Hašlová.

„Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

V pátek se na tísňovou linku obrátila matka kojence, která uvedla, že se jí chlapec ztratil v zámeckém parku v Hoříně i s kočárkem. Rozjela se rozsáhlá pátrací akce, které se účastnily desítky policistů a hasičů. V sobotu od rána pátrání pokračovalo, na místě bylo i poříční oddělení policie s potápěči. V pátek prohledával okolí ze vzduchu vrtulník s termovizí, v sobotu policie využila k prohledávání dron. Hasiči byli v sobotu z Hořína odvoláni kolem 15:00. Není jasné, zda už v tu chvíli policie tělo nalezla, či nikoliv.

Malý Tadeáš, jehož tělo policisté nalezli na Mělnicku.

Malý Tadeáš, jehož tělo policisté nalezli na Mělnicku.

Policisté se kromě parku zaměřili také na prohledávání břehů a hladiny blízkých toků, v blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy, protéká jim i Hořínský potok. Policisté se soustředili také na okolí mostu Josefa Straky přes Labe.

Policie v pátek po dítěti pátrala také na Kladensku, kde se odpoledne v Bělči ztratila nezletilá dívka. I tam se do pátrání kromě policie zapojili hasiči. Povolán byl také psovod a vrtulník s termovizí. Dívku nalezla letecká služba asi 100 metrů od místa, kde se ztratila.

Výběr případů zmizelých dětí s tragickým koncem za posledních 15 let:

 • 22. března 2007 - Několik set metrů od domova v obci Nové Dvory-Ovčáry na Kutnohorsku našli policisté po celonočním pátrání mrtvolu čtyřletého chlapce, který byl podle pitvy udušen. Za smrt chlapce byl podle policie odpovědný třináctiletý mentálně postižený chlapec, příbuzný oběti.
 • 17. dubna 2007 - Policie začala hledat tříletého chlapce z Měčína na Klatovsku. Tělo mrtvého chlapce bylo o dva dny později nalezeno v úložném prostoru gauče ve sklepě objektu, kde žila jeho početná rodina. Chlapec zemřel násilnou smrtí.
 • 28. prosince 2007 - Mrtvého pětiletého chlapce z Tábora objevili strážníci v zaparkovaném osobním vozidle v Českých Zlatníkách na Mostecku. V automobilu byla s chlapcem i jeho matka a její partner. Policie dvojici obvinila z vraždy. Soud poslal ženu na 24 let do vězení, muže na 20 let.
 • 7. června 2008 - Policisté objevili mrtvého devítiletého chlapce z Havlíčkova Brodu, který byl pohřešován od 4. května. Několik hodin před nálezem těla policie zadržela slovenského občana Antonína Nováka, který byl za pohlavní zneužívání odsouzen už několikrát na Slovensku. Za vraždu a znásilnění byl Novák odsouzen k doživotnímu trestu vězení.
 • 13. října 2010 - Devítiletá dívka z Prahy 8 zmizela cestou ze školy. Rozsáhlá policejní pátrací akce v pražské Troji byla s neúspěchem ukončena 17. října, pátrání ale pokračovalo. V březnu 2011 policie našla dívčiny ostatky. Pitva prokázala, že dívka zemřela násilnou smrtí. Policie z vraždy obvinila Otakara T., který se krátce poté ve vazební věznici oběsil.
 • 22. října 2010 - Tříletý chlapec, po němž v okolí Hrádku nad Nisou na Liberecku pátraly desítky policistů, hasičů, záchranářů, byl nalezen mrtvý na dně Lužické Nisy.
 • 9. března 2012 - Policie v Radvanicích na Trutnovsku pátrala po údajně uneseném několikaměsíčním dítěti. Nakonec jej nalezla mrtvé. Kriminalisté posléze obvinili matku dítěte z týrání.
 • 16. května 2012 - Po dvouhodinovém pátrání nalezli záchranáři v odpadní jímce domu ve Slezské Ostravě mrtvou malou holčičku, která se týž den ztratila své matce.
 • 10. září 2014 - U Klášterce nad Orlicí byla nalezena mrtvá devítiletá dívka, po které dva dny pátrala policie. Dívka byla znásilněna a zavražděna svým příbuzným, který byl později odsouzen na 20 let do vězení.
 • 14. dubna 2015 - Policie našla po jednodenním pátrání mrtvou pohřešovanou třináctiletou dívku z Liberce. Dívka zřejmě spáchala sebevraždu.
 • 1. května 2019 - Tříletý chlapec z Uherskohradišťska, který byl pohřešován od předcházejícího dne, byl nalezen mrtvý. Jeho tělo objevili policejní potápěči v těžce přístupném terénu řeky Olšavy nedaleko Podolí, kde bydlel.
 • 26. února 2020 - Po několikahodinovém pátrání byla nalezena mrtvá šestiletá dívka ve Zlatých Horách na Jesenicku. Dívka spadla do nevyužívané zakryté studně na pozemku domu, o které nevěděli ani jeho majitelé.
 • 30. května 2020 - Policie nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!