8. srpna 2019 10:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie obvinila muže kvůli výbuchu plynu v Karviné. Škoda poškozeného domu dosahuje 200 tisíc korun

Výbuch zranil v Karviné jednoho člověka. Policie evakuovala 12 lidí, kteří se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výbuch zranil v Karviné jednoho člověka. Policie evakuovala 12 lidí, kteří se... | foto: ČTK

Karviná V souvislosti s úterním výbuchem plynu v bytovém domě v Karviné policie obvinila z obecného ohrožení a poškození cizí věci šestapadesátiletého nájemníka. Stále ale není jasné, zda šlo o úmysl nebo nedbalost, řekla ve čtvrtek ČTK mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

„Ve vyšetřování je několik verzí, které kriminalisté vyšetřují. V těchto dnech žádáme o znalecká zkoumání z oblastí technických a lékařských. Rozhodující ve vyšetřování budou závěry znalců a analýza zjištěných indicií,“ uvedla mluvčí.

Výbuch v bytě v ulici U Bažantnice v Karviné-Novém Městě vznikl v úterý okolo 14:30. Zraněn byl právě muž, kterého nyní policie obvinila. Utrpěl lehčí poranění hlavy a hrudníku. Zdravotníci na místě ošetřili i další dva obyvatele domu, kteří ale nebyli zraněni, utrpěli psychický otřes.

„Předběžná škoda byla vyčíslena na 200 000 korun. Podle statika, který přijel na místo ještě v úterý odpoledne, je nejvíce poškozený byt, ve kterém došlo k výbuchu, a sousední byt,“ doplnila Viačková.

Policisté a hasiči z domu vyvedli 12 lidí. Všichni se později mohli vrátit do svých bytů. Statik zjistil, že statika objektu ve vlastnictví společnosti Residomo není narušena.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!