Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie pátrá po šestileté dívce ze Žižkova. Téměř rok ji nikdo neviděl, mohla se stát obětí trestného činu

Česko

  11:43aktualizováno  12:53
Praha - Policie od poloviny srpna pátrá po šestileté dívce, která byla svěřena do poručnické péče své babičce. Dívka byla s jistotou naposledy spatřena loni v říjnu na pražském Žižkově, kde bydlela. Policie o tom informovala na svém webu. Nevylučuje, že se mohla stát obětí trestného činu.

Zmizelá Valerie Kvasničková. foto: Policie ČR

Policisté začali případ prošetřovat na základě podnětu od rodinného příslušníka zmizelé Valerie. Ten uvedl, že dívku několik měsíců neviděl. Kriminalisté posléze prověřili celou situaci u poručnice, dalších příbuzných i orgánů sociálně právní ochrany dítěte. 

Zjistili tak, že dívka byla s jistotou spatřena naposledy v říjnu 2017 na Viklefově ulici na Žižkově, kde bydlela. Možná byla spatřena ještě okolo Vánoc, tuto informaci se však policii nepovedlo potvrdit. Odbor sociální péče dívku podle mluvčího pražské policie Jana Daňka viděl naposledy v téže době. „Nepamatuji si, že bychom takovýto případ řešili,“ řekl Daněk serveru Lidovky.cz a dodal, že neví, jestli je takovýto rozestup mezi kontrolami odboru obvyklý.

Informace o pátrání byla zveřejněna až nyní, protože bylo třeba získat další informace od sourozenců dívky. „To nám bylo umožněno až nyní, informaci jsme poskytli hned, jak jsme mohli,“ uvedl mluvčí.

Valerie Kvasničková

Datum narození 23.11.2011

Pátrání vyhlášeno 19.8.2018

Bydliště - okres PRAHA 3

Státní příslušnost Česká republika (CZ)

Výška 110 až 120 cm

Zdánlivé stáří 6 až 7 let

Popis osoby: hubená postava, černé vlasy, hnědé oči

Dívka byla v minulosti svěřena soudem do poručnické péče své babičce, společně s dalšími třemi sourozenci. Právě šedesátiletá žena se pro policii stala hlavní podezřelou, nedokázala totiž vysvětlit, kde dívka je.

Valerie měla v době zmizení navštěvovat v rámci povinného roku předškolního vzdělávání mateřskou školu, uvedl Daněk. Dívka podle jeho informací do mateřské školky nastoupila.

Kriminalisté z prvního oddělení Krajského ředitelství pražské policie tak s ženou zahájili trestní řízení pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy a podali podnět na vzetí ženy do vazby, což soud akceptoval. Ženě v případě usvědčení z trestných činů hrozí až tři roky vězení.

Dívka nebyla zařazena do databáze Dítě v ohrožení. „Kriminalisté to zvažovali, ale nakonec tomu tak není, zejména kvůli časovému odstupu od zmizení,“ vysvětlil pro Lidovky.cz policejní mluvčí Daněk.

Policisté v současné chvíli neumějí vyloučit, že se dívka stala obětí trestného činu. Pokud někdo z veřejnosti dívku viděl nebo o ní má jakékoliv informace, má se obrátit na linku 158. Dívka je asi 120 centimetrů vysoká, má černohnědé vlasy a hnědé oči. V levém obočí má jizvu.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat