Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

‚Výhrůžky rozšiřuje a zintenzivňuje.‘ Policie žádá o pomoc s hledáním anonyma, který chce útočit na školky

Policie žádá o pomoc s hledáním anonyma. foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Kriminalisté zveřejnili žádost o spolupráci veřejnosti při pátrání po neznámém pachateli, který vyhrožuje útoky na mateřské školky, školy a další takzvané měkké cíle. Hledají ho už od března. Anonym chce vyvolat paniku a požaduje peníze v bitcoinech, uvedla Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ).
  12:55

Pachatel je podle mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje stále aktivní a výhrůžky rozšiřuje a zintenzivňuje. Ke své činnosti využívá internet, kde se cítí anonymní a v bezpečí.

Nová hrozba útoku na malé děti. Školy se zamkly a nepouštěly nikoho ven

„Jedná se zřejmě o osobu naštvanou a frustrovanou, s finančními problémy, které nedokáže zvládat. Ke zdůraznění své nebezpečnosti se snaží vydávat se za skupinu pachatelů,“ sdělil Ibehej.

Pachatel například na počátku května vyhrožoval útokem na neurčenou mateřskou školu. Policie proto musela učinit preventivní opatření po celé České republice.

Z Ibehejova vyjádření vyplývá, že policie vypustila zprávy pouze o části výhrůžek. „Veřejnost byla informována v nezbytně nutné šíři,“ sdělil.

Podle Ibeheje si anonym vybírá takzvané měkké cíle, což jsou místa s velkým počtem lidí, ale nízkým zabezpečením proti útokům.

Informace či důkazy, které by mohly vést k objasnění výhrůžek, může veřejnost poskytnout policii na jejím webu či na jakékoli služebně.

V březnu, tedy době, odkdy policie po anonymovi pátrá, řešili policisté oznámení ohledně uložení výbušnin v obchodních centrech. Výhrůžku bombou dostalo v dubnu také ministerstvo vnitra.

27. dubna 2021

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Mohlo by vás zajímat