Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

‚Výhrůžky rozšiřuje a zintenzivňuje.‘ Policie žádá o pomoc s hledáním anonyma, který chce útočit na školky

Policie žádá o pomoc s hledáním anonyma. foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Kriminalisté zveřejnili žádost o spolupráci veřejnosti při pátrání po neznámém pachateli, který vyhrožuje útoky na mateřské školky, školy a další takzvané měkké cíle. Hledají ho už od března. Anonym chce vyvolat paniku a požaduje peníze v bitcoinech, uvedla Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ).
  12:55

Pachatel je podle mluvčího NCOZ Jaroslava Ibeheje stále aktivní a výhrůžky rozšiřuje a zintenzivňuje. Ke své činnosti využívá internet, kde se cítí anonymní a v bezpečí.

Nová hrozba útoku na malé děti. Školy se zamkly a nepouštěly nikoho ven

„Jedná se zřejmě o osobu naštvanou a frustrovanou, s finančními problémy, které nedokáže zvládat. Ke zdůraznění své nebezpečnosti se snaží vydávat se za skupinu pachatelů,“ sdělil Ibehej.

Pachatel například na počátku května vyhrožoval útokem na neurčenou mateřskou školu. Policie proto musela učinit preventivní opatření po celé České republice.

Z Ibehejova vyjádření vyplývá, že policie vypustila zprávy pouze o části výhrůžek. „Veřejnost byla informována v nezbytně nutné šíři,“ sdělil.

Podle Ibeheje si anonym vybírá takzvané měkké cíle, což jsou místa s velkým počtem lidí, ale nízkým zabezpečením proti útokům.

Informace či důkazy, které by mohly vést k objasnění výhrůžek, může veřejnost poskytnout policii na jejím webu či na jakékoli služebně.

V březnu, tedy době, odkdy policie po anonymovi pátrá, řešili policisté oznámení ohledně uložení výbušnin v obchodních centrech. Výhrůžku bombou dostalo v dubnu také ministerstvo vnitra.

27. dubna 2021

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat