Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tři demonstranti z Duchcova byli obviněni z napadení policistů

Česko

  11:02
DUCHCOV - Policie po sobotních nepokojích v Duchcově na Teplicku obvinila tři lidi z napadení úřední osoby a výtržnictví. Dalších osm se dopustilo přestupků, řekla krajská policejní mluvčí Jana Matonohová. Účastníci demonstrace poškodili 11 policejních aut, zraněno bylo 11 policistů.

Podle policie zranění utrpělo pět lidí, z toho dva policisté. foto: ČTK

"K újmě na zdraví došlo u 11 policistů, většinou šlo o zranění nohou a rukou nebo naražení žeber. Žádné zranění si nevyžádalo hospitalizaci," uvedla mluvčí. Demonstranti poškodili 11 policejní aut, u několika vysklili okna.

Policie upřesnila také počet předvedených lidí. Z 18 předvedených se osm osob dopustilo přestupku, šest z nich proti občanskému soužití a dva proti veřejnému pořádku. "Tři podezřelí z napadení úřední osoby a výtržnictví už byli obviněni," dodala Matonohová.

Průběh sobotního mítinku

Na sobotní mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) dorazilo v sobotu zhruba 1000 příznivců strany, nedaleko nich se sešlo zhruba 200 Romů a jejich zastánců včetně krajní levice. Demonstranti několikrát uhnuli z trasy plánovaného pochodu, snažili se prorazit policejní kordony. Policie proti nim zasáhla vodním dělem, pyrotechnikou i slzným plynem. Demonstranti házeli odpadky, kameny i skleněné lahve.

O střetech demonstrantů s policisty čtěte zde:

V Duchcově je napjatá atmosféra od 18. května, kdy pětice Romů napadla mladý manželský pár vracející se z diskotéky. Ženu povalili na zem, kopali a bili pěstmi. Policie případ klasifikovala jako pokus o těžké ublížení na zdraví. Policie také musela zasahovat na konci května po protiromském shromáždění několika stovek lidí na hlavním duchcovském náměstí. Po oficiálním skončení akce totiž asi 300 protestujících vyrazilo směrem k ulicím, kde bydlí Romové.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat