Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie pořád mlčí. Stále doufá, že stopy objeví

Česko

PRAHA Policisté mají zřejmě poslední naději, že se jim podaří dokázat, zda Otakar T. zavraždil malou Annu J. Možná už dnes budou mít k dispozici biologické stopy z oblečení děvčete, které by mohlo prokázat jeho vinu. Na ostatcích dívky se nenašla DNA Otakara T.

Oficiálně k tomu detektivové mlčí. „My výsledky ještě nemáme, pořád na ně čekáme. V okamžiku, kdy je budeme mít, tak se k tomu vyjádříme,“ řekl šéf pražské policejní správy Martin Vondrášek.

Podle něj na zajištění stop Kriminalistický ústav stále pracuje, ačkoliv se v médiích už objevují dílčí výsledky. „Kriminalistický ústav na tom pracuje. Může být jedna expertiza hotová, druhá se rozpracovává a my ji dostaneme až jako celek,“ uvedl s tím, že může být už dnes, ale také až za několik dní.

Detektivové si zatím ani nepřipouští, že by jim informace unikaly do médií. „Únik nemůžeme vyšetřovat, protože nevíme, zda jsou tyto informace pravdivé,“ uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Stejně tak policie mlčí k tomu, kde se tělo Anny našlo. Minulý týden totiž mluvčí přiznala, že jáma, která byla označena policejní páskou, není skutečným místem, kde dívka ležela. Za utajením přesného místa, kde se ostatky našly, byly podle ní pietní a taktické důvody. Skutečnou jámu policisté zasypali. „Ta plocha je plná děr,“ konstatovala Zoulová.

Kdo jámu vykopal a označil místo nálezu, které se pak objevilo v médiích, policie neví. Nicméně se objevily spekulace, že ji vyhrabali bulvární novináři, aby měli co fotit.

Místo skutečného nálezu se od toho „vytvořeného“ příliš nevzdaluje. Leží nedaleko ulice Pod Havrankou v pražské Troji, kudy malá Anna chodila ze školy domů, 13. října už se nevrátila. Od té doby po ní pátraly každý den desítky policistů, městských strážníků, vojáků, hasičů a psovodů. V Troji se ale našel jen její batoh a lahev s pitím a později také její klíče.

Tělo nalezli detektivové až letos v březnu, a to prakticky díky náhodě. Pomohla jim v tom hlavně změna počasí, lesní zvěř a také nová nová 3D technologie, kterou tým zkoušel.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!