10. července 2012 14:10, aktualizováno  15:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Soudce zabila rána na krku, psi jej potrhali až poté

Předseda trestního senátu Miloslav Studnička.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda trestního senátu Miloslav Studnička. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Policie vyloučila, že by smrt soudce Krajského soudu v Ostravě Miloslava Studničky byla pomstou související s některým z případů, o kterých rozhodoval. I po pitvě však stále pracuje s verzí, že ho někdo zavraždil, kloní se nicméně k sebevraždě nebo nešťastné náhodě.

"Žádná zjištění, která máme, nenasvědčují k tomu, že by k útoku došlo v souvislosti s výkonem jeho soudcovské funkce," uvedl státní zástupce Vít Legerský.

ČTĚTE TAKÉ:


Důkazy zatím ukazují na sebevraždu, nebo nešťastnou náhodu. "Utrpěl poranění krční žíly s následným pozvolným krvácením, což mimo jiné vedlo k následné vzduchové embolii, srdeční zástavě a smrti poškozeného. Z časového hlediska tento proces trval v řádech několika minut," popsal vyšetřovatel Dalimil Sypták.

Studnička byl v okolí známý zálibou pro chov psů, ti mu po smrti způsobili další rány. "Nejdřív muselo nastat řezné poranění, psi způsobili až následnou devastaci," přiblížil Sypták. Policie i nadále pracuje se třemi verzemi. "Možné sebepoškození člověka z důvodu osobních vztahů, nešťastná náhoda a útok další osoby.

Studnička před smrtí pracoval na čtrnácti soudních případech, které si nyní rozeberou jeho kolegové. Je možné, že se většina z nich vrátí na začátek projednávání, což by konečný verdikt zdrželo o měsíce, možná i roky.

Předseda trestního senátu Miloslav Studnička.

Předseda trestního senátu Miloslav Studnička.

Tělo Studničky policisté našli v pondělí odpoledne v rodinném domě ve Frenštátu pod Radhoštěm. Studnička řešil mimo jiné kauzu žhářů z Vítkova na Opavsku, kteří vhodili zápalné láhve do domu romské rodiny. Čtveřici extremistů soudní senát pod vedením Studničky uložil výjimečné tresty.

Pátrání po soudci iniciovali zaměstnanci soudu, když v pondělí nepřišel do práce. "Poslali jsme tam hlídku Policie ČR, aby prověřili bydliště. Ti pak soudce našli již mrtvého," uvedla Böhmová. Kolegové soudce jsou v šoku, o okolnostech úmrtí však nechtějí spekulovat. Tělo bylo nalezeno okolo 13. hodin. Někteří lidé z jeho okolí si kvůli tomu stěžovali na radnici, protože Studničkovi psi obtěžovali okolí především štěkáním.

ogoOndřej Golis, spaŠárka Pálková, ČTK