Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V Sokolově došlo k potyčce mezi místními Romy a skupinou vodáků, 13 lidí bylo zraněno. Policie má řadu videí

ilustrační snímek foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Při páteční potyčce mezi místními a skupinkou vodáků u vlakového nádraží v Sokolově bylo lehce zraněno 13 lidí. Tři byli vodáci a deset místních, z nichž zdravotníci na místě ošetřili dva. Podle serveru Romea.cz to byli sokolovští obyvatelé Romové. Policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, řekl v neděli ČTK krajský policejní mluví Jakub Kopřiva.
  13:35

Policisté na místo podle mluvčího dorazili do čtyř minut. Nejprve skupinky oddělili, aby zabránili dalšímu napadání.

Pohřeb českého ‚Floyda‘. S Romem se rozloučily tři desítky lidí, tělo bylo nabalzamované

„Žádný z účastníků potyčky nebyl hospitalizován v nemocnici. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova. Z dosavadního prověřování nebylo zjištěno zranění nezletilé ani mladistvé osoby,“ uvedl.

Policie se teď snaží výslechy svědků a vyhodnocením všech kamerových záznamů identifikovat pachatele. „Při dalším prověřování, zejména vyhodnocování všech dostupných nahrávek a provádění výslechů svědků, může samozřejmě dojít ke změně či úpravě právní kvalifikace,“ uvedl Kopřiva.

Policie má podle něj řadu videí, která byla zveřejněna na sociálních sítích. „Dále vyhodnocujeme záznamy z městského kamerového systému,“ dodal. Videonahrávky zkoumá i odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, aby zjistil, zda policie při zákroku postupovala správně.

Místní chystají demonstraci

Podle krajského policejního ředitele Petra Macháčka zasáhla sokolovská policie velmi rychle, a tím předešla vzniku dalších protiprávních jednání a napadení. „Mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí a pokud z nich vzejde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit,“ uvedl.

Policie žádá případné svědky, kteří incident natočili na mobilní telefon nebo ho mohla zaznamenat palubní kamera jejich vozu, aby volali na bezplatnou linku 158. Informace k incidentu, které pomohou při vyšetřování, mohou sdělit na kterémkoliv obvodním oddělení policie.

Jeden ze sokolovských obyvatel Emil Karička ve videu na Romea.cz vyzval ostatní, aby nepořádali žádné demonstrace. Domluvili se, že v pondělí půjdou na městský úřad, demonstraci ohlásí a v příštích dnech ji uspořádají, řekl.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat