Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zavraždění rodiče, znásilněná dcera, zastřelený pachatel. Případ na Ústecku vyšetřuje policie

Česko

  11:54aktualizováno  16:00
ÚSTÍ NAD LABEM - Policisté vyšetřují od pondělního rána vraždu v chatové oblasti u Střížovic na Ústecku. Na místě činu byli tři mrtví. Kriminalisté v současné době ohledávají místo činu, na místě mají i psovody.

Policisté vyšetřují od rána vraždu v chatové oblasti u Střížovic na Ústecku. foto: ČTK

„Mohu potvrdit, že jsme našli tři oběti, probíhá ohledání, jsme na začátku vyšetřování, bližší informace říci nemohu,“ uvedl Martin Charvát, vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie. Odmítl odpovědět na dotaz, zda kriminalisté mají podezřelého či podezřelé. „Bez komentáře,“ doplnil kriminalista.

Střížovice - Český Újezd
Střížovice - Český Újezd

Trestný čin se odehrál v chatě v zahrádkářské kolonii. „Uvnitř byli rodiče a jejich tři děti - devítileté, šestnáctileté a asi dvacetileté. Rodiče pachatelé svázali a zabili, šestnáctiletou dceru znásilnili,“ cituje svůj zdroj iDNES.cz.

Všichni mrtví jsou podle informací ČTK dospělí.

‚Byl to kamarádskej chlap‘

Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové se případ odehrál v noci na pondělí.

Jednou z obětí je podle informací serveru Lidovky.cz zhruba šedesátiletý muž. „Je to pro mě strašná rána, já jsem se s tím chlapíkem znal velmi dobře. Navštěvovali jsme se,“ sdělil serveru Lidovky.cz Josef R., který má chatu v blízkosti usmrceného páru.

Jeho vnoučata se prý často stýkala s dětmi zavražděných. „Byl to kamarádskej, dobrej chlap. Nevím, že by měl nějaké nepřátele. Proto mi není jasné, jak se něco takového mohlo stát,“ dodal Josef R.

Rozbíhající se vyšetřování dozoruje státní zástupce Vladimír Jan. Žalobce nechtěl k okolnostem činu uvolnit žádné informace. Serveru Lidovky.cz pouze potvrdil, že zajišťování stop na místě bude probíhat minimálně do pondělního večera. „V tuto chvíli není žádná osoba v zadržení,“ dodal.

Kriminalisté po zajišťování stop opustili místo krátce před 16. hodinou. „Ohledání místa činu bylo prozatím ukončeno,“ sdělil pod zárukou anonymity jeden z kriminalistů, který byl na místě.

Rodina prý neměla nepřátele

Podle informací, které má ČTK k dispozici, kriminalisté pracují s verzí, že šlo o dvojnásobnou vraždu a sebevraždu. Údajný pachatel se zastřelil poté, co zabil manželský pár.

Mrtvé dopoledne odvezla pohřební služba, kriminalisté stále pracují v okolí, postupně vyslýchají další zahrádkáře z osady a svědky.

Osada Český Újezd spadá pod Český zahrádkářský svaz. Osadu tvoří stovky zahrad, které většina majitelů využívá sezónně. „Rodinu jsem znala, protože tam mám zahradu řadu let,“ sdělila serveru Lidovky tajemnice osady Dagmar Rokošová.  

„Nemám žádnou představu o tom, že by ta rodina měla nepřátele,“ dodala s tím, že nic dalšího vzhledem k instrukcím od policie prozradit nemůže.

V Ústeckém kraji jde letos o první případ vraždy.

‚Nepamatuju takovou záležitost‘

Zahrádkářská kolonie ve Střížovicích spadá pod město Chlumec na Ústecku, které leží od osady asi tři kilometry severovýchodně vzdušnou čarou. „Vnímáme to jako obrovskou tragédii,“ sdělil serveru Lidovky.cz starosta Chlumce Roman Zettlitzer.

„V Chlumci žiju více než pětačtyřicet let a za dobu tak dvaceti let zpátky si nepamatujeme podobnou záležitost, je nám to velmi líto,“ dodal. Podle jeho mínění osada platí za bezproblémovou lokalitu, kde se nikdy vážnější potíže mezi tamějšími zahrádkáři neobjevily.

„Pouze jsme tam řešili věci, které se týkaly odprodeje pozemků, jež mělo město ve svém vlastnictví a o které si požádali někteří ze zahrádkářů,“ poznamenal starosta.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat