28. prosince 2017 17:23, aktualizováno  22:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie vytahovala ze dna vápenky na Teplicku kradená auta

Kradená auta vyprošťovala 28. prosince policie s pomocí potápěčů a hasičů z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kradená auta vyprošťovala 28. prosince policie s pomocí potápěčů a hasičů z... | foto: ČTK

TEPLICE Kradená auta vyprošťovala ve čtvrtek policie s pomocí potápěčů a hasičů z vápenky v Lahošti na Teplicku. Pod vodou skončily čtyři vozy, řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Auta našel na dně vápenky, která je v létě oblíbeným místem ke koupání, potápěč. Podle Vítka byly pod hladinou čtyři vozy Volkswagen. Policistům pomáhali potápěči a hasiči. Ti poskytli jeřáb a postavili i norné stěny, které bránily šíření provozních kapalin ve vodě. „Podle informací kriminalistů, kteří se nachází na místě, se jedná o vozidla, která byla v uplynulých třech měsících odcizena v Teplicích, Chomutově a Karlových Varech,“ uvedl Vítek.

Podle mluvčího šlo kvůli špatnému přístupu i klimatickým podmínkám o složitou akci. „Během akce policisté s hasiči zažili i úsměvnou chvilku, když hned v prvním vytaženém autě našli živého úhoře. Tento poněkud netradiční a také nečekaný způsob rybolovu se ale vzhledem k vynaloženým nákladům zřejmě neuchytí, úhoř putoval zpět do hlubin,“ doplnil mluvčí.

Kradená auta vyprošťovala 28. prosince policie s pomocí potápěčů a hasičů z...
Kradená auta vyprošťovala 28. prosince policie s pomocí potápěčů a hasičů z...

Všechny vozy byly po vytažení převezeny na parkoviště, aby je prohlédli technici. „Zároveň budeme zjišťovat, zda VIN kódy vozidel odpovídají registračním značkám, a tudíž se skutečně jedná o odcizená auta,“ dodal Vítek.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz