16. prosince 2018 20:48, aktualizováno  22:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Manévry kvůli obrázku bomby na toaletě. Policie zasahovala na letišti v Praze

Letiště Praha Ruzyně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha Ruzyně | foto: Jakub HněvkovskýLidové noviny

Praha Policie v neděli večer na letišti v Praze prověřovala, zda na palubě letadla po příletu z Velké Británie není bomba. Akci policie spustila poté, co letuška našla za letu na toaletách obrázek s bombou. Letoun bezpečně přistál, pyrotechnici v něm ani v zavazadlech bombu nenašli. Nevznikla škoda, nikdo nebyl ohrožen. Vyplývá to z vyjádření mluvčí cizinecké policie Kateřiny Rendlové.

Letadlo na lince z Manchesteru do Prahy plánovaně přistálo kolem 18:30. Jeho kapitán si vyžádal asistenci policie. „Letuška nalezla na toaletách obrázek, na kterém byla vyobrazena bomba. Kapitán letadla vyhodnotil situaci jako hrozbu,“ řekla Rendlová.

Pyrotechnické prohlídky letounu, zavazadel z podpalubí i příručních zavazadel byly podle mluvčí negativní. „Opatření na letišti Václava Havla v Praze kvůli hrozbě bomby na palubě letadla bude za několik minut ukončeno,“ uvedla Rendlová na Twitteru krátce před 22:30.

V letounu bylo spolu s posádkou 183 cestujících. Policie od nich zjišťovala, zda nemají k události nějakou informaci nebo jestli neviděli něco podezřelého. Poté je propouštěla k jejich další cestě, řekla mluvčí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!