Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie zmrazila majetek obžalovaných v kauze Homolka. Jedná se až o 32 milionů

Česko

  9:54
PRAHA - Policie zmrazila rozsáhlý majetek obžalovaným v korupční kauze Nemocnice Na Homolce. Kromě nemovitostí se jedná také o akcie a podíly ve firmách jednotlivých obžalovaných, bankovní konta a nově i o peníze, které na účty teprve přijdou. Obvinění se bránili u soudu, ten však posvětil policejní postup.

Kvůli nemocnici Na Homolce policie zasahuje i v sídle společnosti Bialešová s.r.o., která pro ni spravuje účetnictví. foto: MAFRA - Dan Materna

Majetek vyšetřovatelé zmrazili poté, co Nemocnice Na Homolce vyčíslila škodu v kauze, kterou detailně popisuje server Lidovky.cz, na 49,5 milionů korun. Ta měla být údajně způsobena při přidělení zakázek na medicínské a právní služby. Podle vyšetřovatelů si obvinění mezi sebou měli předat úplatky přesahující deset milionů korun. S informací přišel server Aktuálně.cz.

Komu byl zmražen majetek a kolik to bylo.

Emilie Bialešová:
 • rodinný dům
 • 3 akcie firmy EBIA REAL v hodnotě 700 000 korun
 • 100% prodíl ve firmě Bialešová s. r. o.
 • 1 akcie firmy Eurybia Audit v hodnotě 3 000 000 korun

Roman Žďárek:

 • finance na účtu ve výši 14,6 milionu korun
 • cenné papíry
 • bytový dům, rodinný dům a byt v Praze, pozemky na Berounsku, chata v Krkonoších

Josef Kantůrek:

 • finance na účtu ve výši 1,2 milionu korun
 • pozemky na Kolínsku

Zdeněk Čáp:

finance na účtu ve výši 3 milionů korun

garáž a nemovitosti v Praze a Mělníku

Neznámý obviněný:

 • finance na účtu ve výši 13,7 milionů

Majetek měl být zabaven účetní Emilii Bialešové, bývalému externímu právníkovi nemocnice Romanu Žďárkovi a poradcům Zdeňku Čápovi a Josefu Kantůrkovi. Jde o domy, byty, akcie a finanční hotovost ve výši 32,3 milionů korun.

Nejvíce postiženým by měl být právník Žďárek, který by mohl přijít až o 14 milionů korun. Policejní plombu má Roman Žďárek na svém bytě, bytovém domě v Praze, který vlastní a na své chalupě v Krkonoších. Kromě toho mu byly zmrazeny také cenné papíry.

Podle žalobce z pražského vrchního státního zastupitelství Zdeňka Matuly se obvinění snažili bránit u soudu, ten však jejich námitky zavrhl a žádosti o zrušení policejních plomb nevyhověl. „Částka, kterou vyčíslila Nemocnice Na Homolce se shoduje se závěry vyšetřovatelů,“ řekl serveru Matula.

Majetek byl také zmražen účetní Emílii Bialešové. Kromě nemovitostí a akcií vyšetřovatelé zajistili stoprocentní obchodní podíl ve firmě Bialešová s.r.o. Ta měla od nemocnice vyinkasovat mezi lety 2008 až 2012 155 milionů korun. „Po konzultaci s klientkou se nebudeme k situaci vyjadřovat,“ řekl advokát Bialešové Martin Hádek.

Roman Žďárek.

Policie v případu použila novinku, kterou ji umožňuje novela trestního řádu. V případě, že obviněný nemá dostatečnou hotovost na kontech, může přijít o peníze, které mu mají teprve přijít.

V případu korupční kauzy Nemocnice Na Homolce bylo již obžalováno sedm lidí. O případu obsáhle informoval server Lidovky.cz. Ten přinesl mimo jiné informace z Dbalého zápisníku nebo informace o vlivu lobbisty Ivo Rittiga.

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...