15. dubna 2015 10:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policista v civilu zneškodnil muže, který přecházel na červenou

Policista v civilu zneškodnil muže, který přecházel na červenou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policista v civilu zneškodnil muže, který přecházel na červenou. | foto: Lidovky.cz

PARDUBICE Policista v historickém centru Pardubic zneškodnil muže, který přecházel na červenou. Ten po menší roztržce skončil v „kravatě“ na zemi a následně musel na ošetření. Policista se brání, že muž odmítl vyčkat na příjezd hlídky, ke kterém u byl vyzván.

Dvojice mužů přecházela frekventovanou křižovatku v historickém centru Pardubic. Silnici přešli v okamžiku, kdy na semaforu ještě svítila červená pro chodce. Podle serveru iDnes.cz se jim jeden z dalších chodců následně představil jako policista a jak oba uvedli, před očima zamával jakýmsi průkazem. 

Muži se prý chtěli klidně domluvit, byli ochotni i zaplatit pokutu, ale podle svých slov neměli čas čekat na příjezd uniformované hlídky, jak vyžadoval policista v civilu. Po menší slovní přestřelce se jeden z mužů náhle ocitl na zemi v pevném držení, jelikož prý neuposlechl výzvu policisty v civilu. Muž musel poté na ošetření do nemocnice.

Zákrok policisty vyvolal rozruch kolemjdoucích, kteří byli překvapení tvrdostí zásahu. Policista povolil své sevření až ve chvíli, když si všiml pohoršení dalších lidí. Poté podle serveru nasadil smířlivý tón a bez dalšího násilí nechal oba muže odejít. Policisté ovšem za svým kolegou stojí, Zákrok bude v šetření přestupkové komise. 

Lidovky.cz