27. listopadu 2017 17:12, aktualizováno  18:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté hledali ženu, která se v pražském Edenu pokusila unést dvě malé dívky

Policisté pátrání v pondělí v podvečer odvolali (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté pátrání v pondělí v podvečer odvolali (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA V pražském nákupním centru Eden se v pátek a v sobotu pokusila neznámá žena v brýlích unést malou dívku. Ani jednou se jí to nepovedlo. Policisté v pondělí v podvečer zjistili, že únoskyně je zřejmě nezletilá a pátrání odvolala.

„Na základě operativně pátrací činnosti se podařilo v podvečer ztotožnit osobu podezřelou z trestných činů únos ve stadiu pokusu. Jelikož se podle dosavadních zjištění jedná o osobu nezletilou, odvoláváme nyní v souladu se zákonem vyhlášené pátrání,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

První pokus o únos se odehrál v pátek v podvečer, hledaná žena v jednom z obchodů vzala do náruče a snažila se odnést rok a půl starou dívku. Její sedmiletá sestra se tomu snažila zabránit. „Křičela na celé kolo o pomoc. Rozruchu si všimla náhodná kolemjdoucí, která únoskyni batole vzala z náručí a posléze ho vrátila mamince. Bohužel únoskyně využila vyvstalého zmatku a z místa utekla neznámo kam,“ popsal situaci Hulan.

Policie se o pokusu o únos dozvěděla v noci na neděli a prosila ženu, která dívku zachránila, aby se jako svědkyně přihlásila na tísňovou linku 158.

V pondělí přijali policisté oznámení o další obdobné události ze soboty. Tentokrát se hledaná žena pokusila unést tříletou dívku, která před svou matkou a bratrem utíkala napřed a dostala se jim z dohledu za roh. „Objala ji a polohlasem jí říkala „promiň, omlouvám se, to bude dobrý“,“ uvedl Hulan. 

Mezitím ale matka vyšla zpoza rohu a svou dceru vytrhla únoskyni z náručí. „Hledaná opět okamžitě utekla neznámo kam, nicméně maminka tříleté dívenky ji následně popsala téměř totožně jako dívku či ženu z události předchozího dne,“ doplnil mluvčí.

27.listopadu 2017 v 17:32, příspěvek archivován: 27.listopadu 2017 v 17:44

Aktualizace: Pátrání po mladé ženě podezřelé ze dvou pokusů o únos již není aktuální: https://t.co/WC25W75GYX…

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA LOGISTIKY VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Královéhradecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz