Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté obžalují řidiče, který smetl osm aut

Česko

  11:08
České Budějovice - Táborští policisté navrhli obžalovat pětadvacetiletého řidiče kamionu, který v květnu zavinil tragickou dopravní nehodu u opravovaného mostku u Plané nad Lužnicí. Řidič přehlédl kolonu stojících vozidel na silnici E55 a narazil do osmi aut. Při nehodě zemřeli dva lidé a osm osob bylo zraněno.

Smrtelná nehoda (ilustrační foto) foto: ČTK

Expertizy prokázaly, že při nárazu do kolony stojících vozidel jel muž s kamionem rychlostí 84 až 87 kilometrů za hodinu v místě, kde byla předepsaná rychlost 70 kilometrů v hodině. "Asi si plně nevěnoval řízení, zabrzdil až o vozidla. Kolonu zřejmě zcela přehlédl, protože brzdná dráha začínala až u automobilů," uvedl Doubek.

Policisté předali vyšetřovací spis na okresní státní zastupitelství v Táboře. Za ublížení na zdraví hrozí muži až pět let vězení a za obecné ohrožení z nedbalosti tříletý trest či zákaz činnosti.

Nehoda se stala 15. května na rovném, přehledném úseku, kvůli opravě mostu je tam však doprava svedena do poloviny vozovky a provoz řídí semafor. Před ním stála dlouhá kolona aut, do níž kamion zezadu narazil. Dva muži ve věku 32 a 49 let při nehodě zemřeli, dva lidé utrpěli těžká a šes t osob lehká zranění. Na vozidlech vznikla škoda 1,44 milionu korun.

Na místě se staly i další vážné dopravní nehody. Pětapadesátiletý řidič, který jel od Soběslavi na Tábor, přehlédl 21. srpna stojící kolonu vozidel a narazil do dvou vozů, které odhodil ze silnice. Šestadvacetiletý řidič prvního vozu utrpěl poranění hlavy, páteře a hrudníku, ve druhém měla šestapadesátiletá spolujezdkyně spolujezdkyně pochroumanou ruku, o rok starší řidič a tříletý chlapec měli jen otlačeniny od bezpečnostních pásů.
Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat