Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policisté zadrželi členy skupiny, která podle nich do Česka dovážela anabolika za miliony

Česko

  10:41aktualizováno  10:57
PRAHA - Policisté z Národní protidrogové centrály spolu se svými slovenskými kolegy zadrželi členy organizované skupiny obchodníků s anabolickými steroidy. Skupinu, která podle kriminalistů dovážela do Česka každý měsíc anabolika za půl milionu korun, tvořili dva Slováci a česko-bulharský manželský pár.

Anabolika - ilustrační foto. foto: ÚOOZ, Policie ČR

Detektivové tři lidi obvinili, v případě odsouzení jim hrozí až dvanáctileté tresty vězení. Na webu o tom ve čtvrtek informoval vrchní komisař Petr Procházka.

Skupina podle Procházky skladovala zakázané látky v Komárně, poté je dopravovala do Česka. Prodávala je v Brně a Praze, předávky se odehrávaly na parkovištích nákupních center. Úkoly si členové rozdělovali přes sociální sítě, na kterých se i domlouvali s dalšími dealery. Anabolické steroidy byly určeny pro posilovny.

„Samotné zadržení pachatelů proběhlo v centru Prahy, bezprostředně po předávce zakázaných látek v jednom z luxusních hotelů na Václavském náměstí,“ informoval policista. Detektivové podle něj našli u jednoho ze zadržených deset kilogramů anabolik, která mají na černém trhu hodnotu zhruba 400 000 korun. Na Slovensku pak kriminalisté zajistili ve skladu steroidy za 450 000 eur (zhruba 11,6 milionu korun). „Toto ilegální zboží překvapilo zasahující detektivy nejen svým množstvím, ale i svojí rozmanitostí, co se týče druhů a profesionálního balení,“ uvedl Procházka.

Všichni obvinění skončili ve vazbě. Vyšetřování podle kriminalisty dále pokračuje, počet stíhaných se podle něj pravděpodobně rozroste.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat